Komunikat kurii metropolitalnej łódzkiej dotyczący akcji koronki na ulicach miast

20
Wrz
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej

Jak co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny, zgromadzimy się na skrzyżowaniach ulic w różnych częściach Polski, prosząc o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. W minionym 2014 roku zgromadziliśmy się w ponad 300 miastach w Polsce i kilkudziesięciu na całym świecie. Z roku na rok akcja ta zwiększa swój zasięg. Od roku jednoczy się z nami i błogosławi nam w modlitwie papież Franciszek. W tegoroczną modlitwę włączyliśmy kapitanów samolotów i statków morskich wraz z załogami oraz kierowców transportu drogowego.

Zachęcam do włączenia się we wspólną modlitwę 28 września o godz. 15. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.

Patronat honorowy nad tą wspólną modlitwą objął Metropolita Łódzki Arcybiskup Marek Jędraszewski. Koronka zostanie także odmówiona w kaplicy pałacu prezydenckiego.

 

 

X Marek Marczak

Wikariusz Generalny

15.09 w niedzielę odbędzie się Wieczór Uwielbienia o godzinie  19:00
Młodzież klas 7, 8 i 1 liceum- przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie  formacyjne wraz z rodzicami w środę 18 września o godz. 18:40