Ogłoszenia

Home / Ogłoszenia


Ogłoszenia parafialne

25 grudnia 2018 r. Święta Bożego Narodzenia

 1. Msze św. w I i II dzień świąt Bożego Narodzenia msze św. jak w każdą niedzielę:  7,oo, 9,oo,10,30,12,oo,13,30 i 18,oo.
 2. Ważne terminy;
 • Jutro św. Szczepana, pierwszego męczennika,  puszka na KUL.
 • 27 XII święto św. Jana , apostoła i ewangelisty.
 • 28 XII święto świętych młodzianków, męcznnników. Jest to dzień ekspijacji za grzechy dzieciobójstwa.
 • 30 XII Niedziela Świętej Rodziny. Małżonkowie przychodzą razem. Będzie odnowienie przysięgi małżeńskiej.
 1. W piątek (28 grudnia) obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ( kan.1251).
 2. W dniu 31 grudnia swoje imieniny obchodzi ks. Sylwester. Msza św. w jego intencji o godz. 18,oo. W tym dniu odbędzie się zabawa sylwestrowa od godz. 19,20. Msza święta w naszym Kościele o godz. 23,oo.
 3. Od piątku  28 XII rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą“. Program nawiedzin kolędowych;
 • 12 w piątek od godz. 16,oo mieszkańcy bloków; 267,268 ,269. W sobotę
 • 29 12. od godz. 10,oo mieszkańcy Osiedla Lublinek, Spartańska, Zamiejska, Pilotów, Ikara, Szkutnicza, Załogowa, Szkutnicza, Biwakowa i Domy przy ul. Maratńskiej.
 • Przyjęcie księdza po kolędzie jest wyznaniem wiary, przyznaniem się do Chrystusa i Jego Kościoła. Pan Jezus powiedział; ” Jak Mnie posłał Ojciec, tak i ja was posyłam. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje. Kto wami gardzi, Mną gardzi”. Ksiądz przychodzi do rodziny aby uczestniczyć w jej troskach, i radościach; aby rozważać słowo Boże, modlić się i błogosławić. Na kolędę prosimy przygotować stół nakryty białym  Na stole winno znajdować się ; krzyż, Pismo święte, świece, woda święcona i kropidło. Dzieci i młodzież prosimy o zeszyty z katechezy.
 1. Opłatek parafialny w niedzielę 30 grudnia o godz. 16,oo.
 2. Parafialne kolędowanie odbędzie się 6 stycznia 2018r.
 3. Półkolonie w naszej parafii odbędą się w 2 tygodniu ferii.
 4. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy podjęli naszą akcję pt. „Podziel się miłością“. Szacunkowa wartość pomocy wyniosła ok. 25 000 złotych. Do puszek złożyliście Kochani 5765, 60 zł.. Dziękuję wszystkim, za tak  hojne serce. Szczególne podziękowanie kieruję na ręce Pani Joanny Idzińskiej z mężem, rodzinom Domowego Kościoła i wszystkim, którzy nam pomagali. Bóg zapłać.
 5. Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca dziękujemy za dar z ofiar za stroiki 800 złotych na osoby potrzebujące naszej pomocy. Bóg zapłać.
 6. Dziękujemy dekoratorom za piękne przystrojenie Kościoła; Adrianie Zych, Joannie Olejniczak, Annie Jaroń, Teresie Kubiaczyk, Księżom Mariuszowi i Sylwestrowi Mateuszowi, Leszkowi Marczakowi, Januszowi Rokickiemu, Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca i wszystkim, którzy się włączyli w przygotowanie Kościoła na Świeta Bożego Narodzenia. Panu Piotrowi Węgłowskiemu dziękujemy za dar choinek do naszego Kościoła. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
 7. Kochani, otrzymaliśmy dużą , piękną monstrancję dla parafii. To bardzo piękny dar na Te Święta. Dziękujemy Ofiarodawcy.
 8. Krzyż już jest, ale nie zdążyliśmy do zamocować.
 9. Policji Łódzkiej dziękujemy za opiekę i piękne życzenia. Przekazujemy apel o naszą wrażliwość i odpowiedzialność za bliźnich. Przesłanie naszej Policji w gablocie parafialnej.
 10. Proboszcz Parafii NS Jezusowego zaprasza nas na poświęcenie Szlaku Niepodległości w dniu 30.12 o godz. 18,30 przez naszego Metropolitę.
 11. Jako parafia przekazaliśmy dary; na mleko dla dzieci w Afryce 600 zł., na węgiel ubogiej rodzinie 500 zł., na Fundusz Obrony Życia 550 zł., na  pomoc  bezdomnym  400 zł., na działa pomocy najuboższym  750 zł., Siostrom Karmelitankom klauzurowym 500 zł.. miesięcznie na obiady w szkołach wydajemy 1250 złotych.
 12. Prasa katolicka:
 • W tygodniku Niedziela warto przeczytać; Cud Betlejemskiej nocy,
 • Matka Polka, jej ukochany mąż i ich dzieci, Przesłanie Premiera Mateusza Morawieckiego. ( Niedziela kosztuje 10 złotych).
 • W Gościu Niedzielnym; Tańczący Prorok, Radość nad jaskinią, Wielki-mały Bóg . ( Koszt tygodnika 8 złotych).
 • W Aspekcie Polskim; Niech Chrystus narodzi się w naszych sercach.
 • dla dzieci klas III Dominik (sakrament pokuty i pojednania).
 • dla najmłodszych Anioł Stróż.
 1. Dzisiaj medytujemy Ewangelię Jana ( J 1, 1- 18).

Dziękujemy za życzliwość i wiele życzeń, które otrzymujemy. Przyjmijcie symboliczny upominek pod choinkę pt“ Bożonarodzeniowe  Vademecum  katolika“. 

23 grudnia 2018 r. IV niedziela Adwentu

 1. Dziękujemy wszystkim, zwłaszcza kochanym dzieciom, młodzieży za piękny udział w roratach. Jutro ostatnie roraty. Gorące Bóg zapłać.
 2. Jutro 24 XII Wigilia Bożego Narodzenia. Mszy świętej wieczornej nie będzie. Zachęcamy do zachowania postu.
 • Jutro przed pasterką godzina czytań o godz. 23,15
 • Pasterka o północy.
 • Będzie obrzęd łamania się opłatkiem.W I i II dzień  świąt Bożego Narodzenia msze św. jak w każdą niedzielę: 7,oo, 9,oo,10,30,12,oo,13,30 i 18,oo
 1. Ważne terminy;
 • 27 święto św. Jana , apostoła i ewangelisty.
 • 28 XII święto świętych młodzianków, męczenników. Jest to dzień ekspiacji za grzechy dzieciobójstwa.
 • 30 XII Niedziela Świętej Rodziny. Małżonkowie przychodzą razem. Będzie odnowienie przysięgi małżeńskiej.
 1. W piątek (28 grudnia) obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ( kan.1251).
 2. W dniu 31 grudnia odbędzie się zabawa sylwestrowa od godz. 19,15. Msza święta w naszym Kościele o godz. 23,oo.
 3. Od piątku  28 XII rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą“. Program nawiedzin kolędowych; 12 w piątek od godz. 16,oo  mieszkańcy bloków; 267,268 ,269. W sobotę 29 12. mieszkańcy Osiedla Lublinek od godz. 10,oo -bez ulicy Biwakowej.
 4. Opłatek parafialny w niedzielę 30 grudnia o godz. 16,oo.
 5. Parafialne kolędowanie odbędzie się 6 stycznia 2018r.
 6. Nasza młodzież rozprowadza sianko i pierniki na święta.
 7. Półkolonie w naszej parafii odbędą się w 2 tygodniku ferii.
 8. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy podjęli naszą akcję pt. „Podziel się miłością“. Szacunkowa wartość pomocy wyniosła ok. 25 000 złotych. Do puszek złożyliście Kochani 5765, 60 zł.. Dziękuję wszystkim, za tak chojne serce. Szczególne podziękowanie kieruję na ręce Pani Joanny Idzińskiej z mężem, rodzinom Domowego Kościoła i wszystkim, którzy nam pomagali. Bóg zapłać.
 9. Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca dziekujemy za dar z ofiar za stroiki 800 złotych na osoby potrzebujące naszej pomocy. Bóg zapłac.
 10. Dziękujemy dekoratorom za piękne przystrojenie Kościoła; Adrianie Zych, Joannie Olejniczak, Annie Jaroń, Teresie Kubiaczyk, Księżom Mariuszowi i Sylwestrowi Mateuszowi, Leszkowi Marczakowi, Januszowi Rokickiemu, Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca i wszystkim, którzy się włączyli w przygotowanie Kościoła na Świeta Bożego Narodzenia. Panu Piotrowi Węgłowskiemu dziękujemy za dar choinek do naszego Kościoła. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
 11. Kochani, Krzyż już jest, ale nie zdąlyliśmy do zamocować.
 12. Policji Łódzkiej dziękujemy za opiekę i piękne życzenia. Przekazujemy apel o naszą wrażliwość i odpowiedzialność za bliźnich. Przesłanie naszej Policji w gablocie parafialnej.
 13. Jako parafia przekazaliśmy dary; na mleko dla dzieci w Afryce 600 zł., na węgiel ubogiej rodzinie 500zł., na Fundusz Obrony Życia 550zł.   ,na  pomoc  bezdomnym  400 zł., na działa pomocy najuboższym  750 zł., Siostrom Karmelitankom klauzurowym 500 zł..  miesięcznie na obiady w szkołach wydajemy 1250 złotych.
 14. Prasa katolicka:
 • W tygodniku Niedziela warto przeczytać; Cud Betlejemskiej nocy, Matka Polka, jej ukochany mąż i ich dzieci, Przesłanie Premiera Mateusza Morawieckiego. ( Niedziela kosztuje 10 złotych).
 • W Gościu Niedzielnym; Tańczący Prorok, Radość nad jaskinią, Wielki-mały Bóg (. Koszt tygodnika 8 złotych).
 • W Aspekcie Polskim; Niech Chrystus narodzi się w naszych sercach.
 • dla dzieci klas III Dominik (sakrament pokuty i pojednania).
 • dla najmłodszych Anioł Stróż.
 1. Dzisiaj medytujemy Ewangelię Łukasza ( Łk 1, 39- 45).
 2. Dziękujemy za życzliwość i wiele życzeń, które otrzymujemy. Przyjmijcie symboliczny upominek pod choinkę pt“ Bożonarodzeniowe Vademecum katolika“. W intencjach naszej Parafii i naszych rodzin; Pod Twoją obronę“

16 grudnia 2018 r. III niedziela Adwentu. ( Taca na budowę K-Ła)

 1. Wieczorem modlimy się nabożeństwem różańcowym o godz. 17,15.
 2. Wieczór Uwielbienia dzisiaj 16.12 po mszy św. wieczornej o godz. 19,oo
 3. Roraty w dni powszednie adwentu o godz. 6,45. Nie ma Mszy św. o g.8,oo.
 4. Przed pasterką ( 24 grudnia ) będzie godzina czytań o godz . 23,15 i obrzęd łamania się opłatkiem.
 • W I i II dzień świąt Bożego Narodzenia msze św. jak w każdą niedzielę: 7,oo, 9,oo,10,30,12,oo,13,30 i 18,oo
 1. Ważne terminy;
 • 27 święto św. Jana , apostoła i ewangelisty.
 • 28 XII święto świętych młodzianków, męczenników. Jest to dzień ekspiacji za grzechy dzieciobójstwa.
 • 30 XII Niedziela Świętej Rodziny.
 1. Rodziny Kościoła Domowego animują akcję  pomocy najuboższym. Jeśli znasz adres ludzi potrzebujących, skontaktuj się z nami.
 2. Parafia Św. Rodziny organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 16-23 marca 2019 roku. Informacje znajdują się przy prasie katolickiej.
 3. Panów zapraszamy w czwartek ( 20.12) na godz. 9,oo będziemy obsadzać choinki do naszego Kościoła. Dekorujemy w czwartek po mszy wieczornej.
 4. Kto może zapraszamy do sprzątania naszego Kościoła w piątek od godz. 9,oo.
 5. Z ofiar do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie przekazaliśmy 820 zł..
 6. Wychodząc z Eucharystii możemy złożyć dar serca do puszki ofiarę Fundusz Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej. Bóg zapłać.
 7. Roznieśliśmy opłatki na  stół wigilijny.  Ofiary złożone z tej racji są przeznaczone na fundusz budowy. Dziękujemy za datki na ten cel.  Kochani,  opłatki można otrzymać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 8. W naszym kiosku są świece na stół wigilijny w cenie po 13 zł, po 5 zł..
 9. Prasa katolicka:
 • W tygodniku Niedziela warto przeczytać; Polska pomogą ofiarom wojny, Nadchodzi czas mediów katolickich, ADWENT i co dalej?
 • W Gościu Niedzielnym; Patron szukających prawdy, Duchowy duet- męstwo i wiedza. W tym numerze jest kaseta z kolędami.
 • W Moja Rodzina; Tradycje Bożego Narodzenia, Podnieś rękę Boże Dziecię!
 • W Cuda i Łaski; Matka Boża Sanecka- matka oczekiwanego macierzyństwa.
 • dla młodych; Miłujcie się; Prawda o Bożym Narodzeniu, Naszą nadzieją jest Chrystus, Jak wzbudzić miłość ku Bogu?
 • dla dzieci mały Gość Niedzielny; Co tam się zdarzyło? Dom mocarzy!
 • dla najmłodszych Anioł Stróż.
 1. Dzisiaj medytujemy Ewangelię Łukasza ( Łk 3,10 -18 )

9 grudnia 2018 r. II niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj msza św. z udziałem dzieci klas III z rodzicami o 16:00 .
 2. Wieczorem modlimy się nieszporami o godz. 17,30.
 3. W liturgii Kościoła wspominamy:
 • w środę 12 XII wspomnienie Matki Bożej z Guadelupe. W tym dniu będzie wystawiony obraz Matki Bożej do szczególnej modlitwy.
 • w czwartek 12 wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Jest to rocznica stanu wojennego. Módlmy się za tych, którzy wtedy stracili życie i zdrowie, także za tych, którzy zostali wygnani z Ojczyzny. IPN prosi nas, abyśmy zapalili światło wolności w naszych oknach o godz. 19,30.
 • w piątek 14.12 wspomnienie św. Jana od Krzyża.
 1. Roraty w dni powszednie adwentu o godz. 6,45. Nie ma Mszy św. o g.8:00.
 2. Młodzież klas 7, 8 i III Gimnazjum uczestniczy w rekolekcjach w sposób FORMACYJNY W DRODZE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA.
 3. Wieczór Uwielbienia za tydzień 16.12 po mszy św. wieczornej o godz. 19:00.
 4. Rodziny Kościoła Domowego animują akcję  pomocy najuboższym. Zbieramy datki, ofiary i paczki do 12 grudnia. Rozdawanie paczek nastąpi w dniach 13-15 grudnia. Serdeczna prośba o przekazanie kontaktów do rodzin  i osób  potrzebujących pomocy i wsparcia  w naszej Parafii.
 5. Wychodząc z Eucharystii możemy złóżyć dar serca do puszki jako pomoc  Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać.
 6. Rozniesliśmy opłatki  na  stół wigilijny.  Ofiary złożone z tej racji są przeznaczone na fundusz budowy. Dziękujemy za datki na ten cel. Kochani,  opłatki można otrzymać w zakrystii i kancelarii parafialnej. W tych dniach przekazaliśmy dary dla Polaków na Ukrainie przez znanych nam księży ks. Romana i ks. Łukasza. Młodzież  oazowa rozprowadza sianko na stół wigilijny.
 7. W naszym kiosku są świece na stół wigilijny w cenie po 13 zł, po 5 zł..
 8. Prasa katolicka:
 • W tygodniku Niedziela warto przeczytać; Abp Gądecki popiera apel posłów do Trybunału, Przyjechał wprost z przesłuchania- świadectwo o ks. Jerzym P.
 • W Gościu Niedzielnym; Boże GPS, Matka z kaplicy pod wieżą.
 • dla dzieci klas III Dominik (sakramenty święte).
 • dla najmłodszych Anioł Stróż.
 1. Dzisiaj medytujemy Ewangelię Łukasza ( Łk 3,1 -6 )

 

Rekolekcje adwentowe 9-12 grudnia 2018 roku.

Naszym ćwiczeniom adwentowym przewodzi ks. dr Zbigniew Snarski z Białegostoku.

 

Msza św. niedzielna, sobota 8 grudnia – godz. 1800.

II Niedziela Adwentu, 9 grudnia 2018 r.

Msze św. – godz. 700, 900, 1030 (dzieci), 1200, 1330, ( 16:00-dzieci) 1800 .

 

Poniedziałek, 10 grudnia 2018 r.

godz. 645 (Słowo po roratach),

godz. 1000  – Msza św. z homilią,

godz. 1630 Nabożeństwo Słowa ( Nauka  do dzieci),

godz. 1800 – Msza św. z homilią

godz. 1915 (Nabożeństwo Słowa do młodzieży)

 

Wtorek, 11 grudnia 2018 r. – dzień pokutny

godz. 645 (Słowo po roratach),

godz. 1000 Msza św.  z homilią ( sakrament chorych)

godz. 1630 nabożeństwo pokutne , Słowo do dzieci

godz. 1800  nabożeństwo pokutne

godz. 1915 nabożeństwo pokutne do młodzieży

 

Środa, 12 grudnia 2018 r.

godz. 645 (Słowo po roratach),

godz. 1000 – Msza św. z homilią,

godz. 1630   Msza św. z udziałem  dzieci

godz. 1800 – Msza św. z homilią z udziałem młodzieży.

2 grudnia 2018 r. I niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj adoracja z racji I-niedzieli miesiąca od 15:00, zakończenie śpiewem akatystu ku czci matki Bożej.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy:
 • we wtorek 4 XII św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
 • w czwartek 6.12- 1 czwartek miesiąca, adoracja Pana Jezusa od godz. 15:00.
 • w piątek 7 XII wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to 1-piątek miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 9:00. Spowiedź dzieci od godz. 16:00. Msza św. z ich udziałem o godz. 16,30.
 • w sobotę 8 XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMPanny. Msze św. sprawujemy o godz. 6,45;12:00 i 18:00. O godz 12:00 jest „Godzina Łaski“, włączmy się w modlitwę różańcową o godz. 11,15  i msza św. o godz. 12:00.
 • W tym tygodniu modlimy się codziennie akatystem przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMPanny o godz. 17,30.
 1. Roraty w dni powszednie adwentu o godz. 6,45. Nie ma Mszy św. o g.8:00.
 2. Dzieci klas III wraz z rodzicami- katecheza dla was odbędzie się 5 . 12 ( środa)  po mszy wieczornej, msza św. za tydzień 9.12 o godz. 16:00.
 3. Członków żywego Różańca zapraszamy w środę po roratach na spotkanie.
 4. Rekolekcje adwentowe odbądą się od przyszłej niedzieli. Poprowadzi je ks. dr Zbigniew Snarski z Białegostoku.
 5. Rodziny Kościoła Domowego podejmują akcję  pomocy najuboższym pt. Podziel się miłością“ . Zbieramy datki dzisiaj  i paczki do 12 grudnia. Rozdawanie paczek nastąpi w dniach 14-19 grudnia. Serdeczna prośba o przekazanie kontaktów do rodzin i osób  potrzebujących pomocy i wsparcia.
 6. Za tydzień 10 XII odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło –Życie w Parafii św. Jana Chrzciciela od godz. 14,30. Zapraszamy.
 7. Rozniesliśmy opłatki  na  stół wigilijny.  Ofiary złożone z tej racji są przeznaczone na fundusz budowy. Dziękujemy za datki na ten cel. Bóg zapłać.   Kochani, kogo z Was  nie było w domu można opłatki otrzymać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Gorąco dziękujemy posługującym w tym roku.
 8. Są w naszym kiosku świece na stół wigilijny w cenie po 13 zł, po 5 zł..
 9. Prasa katolicka:
 • W tygodniku Niedziela warto przeczytać; Adwent dla duszy, Idę po śmierć, idę po życie!- ks. dr  Piotr Pawlukiewicz.
 • W Gościu Niedzielnym; W mocy Bożego Ducha, Dom Pokoju w Betlejem.
 • W miesięczniku WPiS; Jan Paweł II w walce o polskość, Mdedialny smog działa , Władza ludzi słabych moralnie  ma tragiczne skutki!
 • Dla młodzieży Droga; jak poradzić sobie ze stresem, Przewodnik dla bierzmowanych- być rycerzem Boga.
 • Dla kas III Dominik; 7 sakramentów św. z płytą dla dzieci i radami dla rodziców
 • dla najmłodszych Anioł Stróż.

Dzisiaj medytujemy Ewangelię  Łukasza ( Łk 21, 25-28. 34-36 ).

25 listopada 2018 r. 33 niedziela Chrystusa Króla. ( Taca na WSD w Łodzi )

 1. Dzisiaj modlimy się nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy;
 • w piątek święto św. Andrzeja , apostoła.
 • Msza św. za solenizantów o godz. 18:oo.
 • w sobotę 1 XII jest to 1-sobota miesiąca.
 • Adoracja Pana Jezusa przez cały dzień.
 1. Roraty będą celebrowane w Adwencie w dni powszednie o godz. 6:45.
 2. Rekolekcje adwentowe odbędą sie u nas w dniach 9-13 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Zbigniew Snarski z Białegostoku.
 3. Rodziców klas III z dziećmi zapraszamy 5 .12 środa na spotkanie formacyjne na godz. 18.40 .
 4. Odbędą się tematyczne rekolekcje na rozpoczęcie Adwentu w dniach 30.11-2.12 w Rogowie-Olszy koło Koluszek pt. ‘Emmanuel-Bóg z nami’. Rekolekcje prowadzi ks. dr Marcin Pietrzyk, ojciec duchowny naszego Seminarium.
 5. Rozniesliśmy opłatki  na  stół wigilijny. Gorąco dziekujemy wszystkim, którzy nam pomagali przy misji roznoszenia opłatków; Teresie Kubiaczyk, Teresie Jóźwiak, Leszkowoi Marczakowi, Januszowi Rokickiemu, klerykowi Mateuszowi,  młodzieży i ministrantom. Ofiary złożone z tej racji są przeznaczone na fundusz budowy. Dziękujemy za datki na ten cel. Bóg zapłać.   Kochani,  kogo z Was nie było w domu opłatki można otrzymać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 6. Przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i kwartalne. Jest to święta i zbawienna myśl, modlić się za zmarłych, aby od grzechu zostali uwolnieni. ( 2 Mach 12,45).Jest to modlitwa Kościoła, która trwa nieprzerwanie przez cały rok o godz. 8:30.
 7. W tym roku Oaza Rodzin także podejmuje akcję charytatywną pt, „Podziel się Miłością”. Prezentacja i możliwość włączenia się odbędzie się 2 grudnia – w I niedzielę Adwentu.
 8. Rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Małe 5 złotych, duże 13 złotych
 9. Prasa katolicka:
 • W tygodniu Niedziela warto przeczytać; Kochamy Cię, Polsko !, Król kosmosu.
 • W Gościu Niedzielnym; Król na kolanach, Myślenie w Parlamencie Europijskim?, Papież naszej niepodległości.
 • W L“oserwatore Romano; Synod poświęcony młodzieży, Przesłanie do katolików całego świata!
 • W Aspekcie Polskim; Senior winien mieć plany, Badania nad demokracją ?
 • Dla dzieci Mały Gość Niedzielny; Sygnały z nieba- Roraty 2018 i lampion.
 • Są Dobre Nowiny; 8 grudnia-godzina łaski, Świadek życia o. Dolindo, Cierpieniem wspierał Jana Pawła II, Ojciec Wenanty pomaga.
 • Są modlitewniki dla dorosłych , kalendarze na rok 2019 i książeczka
 • Tajemnica szczęścia. Jest broszurka; Czyściec i pomoc duszom czyśćcowym Wronki.

Dzisiaj medytujemy Ewangelię  Jana 18,  33b  – 37.

18 listopada 2018 r. XXXIII niedziela zwykła . (Taca na budowę Kościoła)

 1. Dzisiaj modlimy się nabożeństwem różańcowym o godz. 17,15.
 • mszy św. wieczornej odbędzie się Wieczór Uwielbienia o godz. 19:00.
 1. W liturgii Kościoła wspominamy;
 • We wtorek 20 – XI wsp. Św. Rafała Kalinowskiego, Prezbitera
 • W środę 21 XI – wsp. Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
 • W czwartek 22 XI – wsp. Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
 • W sobotę 24 XI wsp. Św. Męczenników Andrzeja Dunc-lac. i towarzyszy
 • Za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończąca rok Liturgiczny.
 1. Młodzież klas VII swoje spotkanie formacyjne będzie miała 21.11 we wtorek o godz. 18:00
 2. Warto pójść do kina na film pt. „Chleb z nieba”-każdy potrzebuje cudu
 3. Opłatki na stół wigilijny rozprowadzamy od    17:00.  Chętnych, zwłaszcza młodzież  prosimy o pomoc do tej posługi na godz. 16:30. Ofiary złożone tej racji są przeznaczone na fundusz budowy Kościoła.
 4. Odbędą się tematyczne rekolekcje na rozpoczęcie Adwentu w dniach 30.11-2.12 w Rogowie-Olszy koło Koluszek pt. ‘Emmanuel-Bóg z nami’. Rekolekcje prowadzi ks. dr Marcin Pietrzyk, ojciec duchowny naszego Seminarium.
 5. Przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i kwartalne. Jest to święta i zbawienna myśl, modlić się za zmarłych, aby od grzechu zostali uwolnieni. ( 2 Mach 12,45).Jest to modlitwa Kościoła, która trwa nieprzerwanie przez cały rok o godz. 8:30.
 6. W tym roku także podejmujemy akcję charytatywną pt, „Podziel się Miłością”. Prezentacja i możliwość włączenia się odbędzie się 2 grudnia , w I niedzielę Adwentu.
 7. Są już świece na stół wigilijny. Małe 5 złotych, duże 13 złotych.
 8. Z ofiar do puszki na Kościół Prześladowany przekazaliśmy 510 złotych i 500 złotych na wsparcie formacji młodzieży w Łodzi . Bóg zapłać.
 9. Prasa katolicka;
 • W tygodniu Niedziela warto przeczytać; Pod biało-czerwonym sztandarem, Rodzina jest pierwszym katechetą.
 • W Gościu Niedzielnym; Nieplanowane dzieci, W poszukiwaniu współnoty, Potrzebna reforma sądownictwa!
 • Są modlitewniki dla dorosłych , kalendarze na rok 2019 i książeczka Tajemnica szczęścia.
 • Jest broszurka; Czyściec i pomoc duszom czyśćcowym- Andrzeja Wronki.(5zł.)

Dzisiaj medytujemy Ewangelię Marka 13,  24 – 32.

11 listopada 2018 r. 32 niedziela zwykła . (Taca na potrzeby Ubogich)

 1. Dzisiaj modlimy się nieszporami o godz. 17,30.
 • KANCELARIA JUTRO JEST NIECZYNNA!
 1. W liturgii Kościoła wspominamy;
 • we wtorek 13 – XI święto  św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 • w sobotę 17 XI – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.
 1. Dzieci klas III.
 • msza św. dzisiaj ( 11.11) dla dzieci klas III odbędzie się o godz. 10,30.
 • spotkanie formacyjne dzieci klas III z rodzicami będzie w dniu 14.11 godz . 18,40.
 1. Młodzież klas VIII zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę 14.11 g. 18,40
 2. Młodzież klas VII swoje spotkanie formacyjne będzie miała 21.11 we wtorek o godz. 18:00.
 3. Wieczór Uwielbienia odbędzie się za tydzień 18.11 w niedzielę o godz. 19:00.
 4. Warto pójść do kina na film pt. „Chleb z nieba”-każdy potrzebuje cudu.
 5. Opłatki na stół wigilijny będziemy rozprowadzać od jutra  od    17:00.  Chętnych, zwłaszcza młodzież  prosimy o pomoc do tej posługi jutro na godz. 16,30. Ofiary złożone tej racji są przeznaczone na fundusz budowy Kościoła.
 6. Przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i kwartalne. Jest to święta i zbawienna myśl, modlić się za zmarłych, aby od grzechu zostali uwolnieni. ( 2 Mach 12,45).Jest to modlitwa Kościoła, która trwa nieprzerwanie przez cały rok w każdą niedzielę o godz. 8,30.
 7. Z racji tygodnia pomocy ubogim możemy pobrać torbę na dary materialne, które przekażemy najuboższym. Dary prosimy składać przed mszą do małego Kościoła.
 8. Z ofiar do puszki na obiady w szkołach z rodzin najuboższych otrzymaliśmy 1150 złotych. Siostra w czwartek 8.11 otrzymała na rozbudowę szkoły na misjach 1730 złotych. Bóg zapłać.
 9. Wychodząc z Eucharystii możemy złożyć dar serca na Kościół Prześladowany.
 10. Prasa katolicka;
 • W tygodniu Niedziela warto przeczytać; Pan Prezydent Andrzej Duda na stulecie Niepodległej.
 • W Gościu Niedzielnym; Niepodległość- wykorzystana szansa, Kościół po synodzie, Człowiek w czasach chaosu.
 • Jest miesięcznik Moja Rodzina i książeczka Tajemnica szczęścia.
 • Dla dzieci klas III Dominik z płytą 10 przykazań Bożych
 • Dla najmłodszych Anioł Stróż z płytą; 11 listopada 2018 roku.
 • Jest broszurka; Czyściec i pomoc duszom czyśćcowym- Andrzeja Wronki.(5zł.)
 1. Dzisiaj medytujemy Ewangelię Marka 12, 41- 44.
 2. „ Bóg, Honor, Ojczyzna”- może dzisiaj warto się w sercu przed Bogiem spytać się , co nam z tego jeszcze zostało?

4 listopada 2018 r. 31 niedziela zwykła

 1. Dzisiaj jest 1-niedziela miesiąca. O godz. 15,oo Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie adoracji o godz. 17,30.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy;
 • w piątek 9 XI święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
 • w sobotę 10 XI wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 1. Do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, kościoła czy kaplicy i odmówienie modlitwy za zmarłych.  Odpust ten można ofiarować go jedynie za zmarłych.
 2. W miesiącu listopadzie celebrujemy mszę św. gregoriańską za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. Plan celebracji jest podany w kruchcie Kościoła.
 3. Dzieci klas III mają przymiarkę strojów I-komunijnych w czwartek 8 .11 o godz. 18,45 chłopcy, dziewczynki o godz. 19,15. Wpłata zaliczki 50 złotych.
 • msza św. za tydzień ( 11.11) dla dzieci klas III odbędzie się o godz. 10,30.
 • spotkanie formacyjne dzieci klas III z rodzicami będzie w dniu 14.11 g. 18,40.
 1. W piątek 9 listopada odbędzie się msza św. w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny z udziałem dzieci i młodzieży naszych szkół o godz. 8,15. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
 2. Przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne. Jest to święta i zbawienna myśl, modlić się za zmarłych, aby od grzechu zostali uwolnieni. ( 2 Mach 12,45).
 3. Z ofiar do puszki na utrzymanie WSD złożono 450 złotych.
 4. Wychodząc z Eucharystii możemy złożyć dar serca na obiady w szkołach z rodzin najuboższych. Bóg zapłać.
 5. Spotkania modlitewno-formacyjne;
 • poniedziałek o godz. 19,oo Zespół Anawim
 • Wspólnota Czwartkowa, Matki Bożej Niepokalanej po mszy wieczornej.
 • Przyjaciele Oblubieńca czwartek godz. 19,oo.
 • młodzież w piątek po Mszy wieczornej.
 • lektorzy i ministranci wszyscy obowiązkowo w sobotę o godz. 9,15.
 • schola dzieci Bożych o godz. 10,oo ,Oaza Dzieci Bożych o godz. 11,oo.
 1. Prasa katolicka;
 • W tygodniu Niedziela warto przeczytać; Jak przetrwać żałobę, Polak, który oświetlił Amerykę, IPN-archiwum pełne pamięci!
 • W Gościu Niedzielnym; Polskie Karmelitanki na Islandii, Wracać – mądre rady ks. Pawlukiewicza.
 • Dla dzieci klas III Dominik z płytą 10 przykazań Bożych
 • Dla najmłodszych Anioł Stróż z płytą; 11 listopada 2018 roku
 • Jest broszurka; Czyściec i pomoc duszom czyśćcowym- Andrzeja Wronki.(5zł.)
 1. Dzisiaj medytujemy Ewangelię Marka 12, 28b- 34. Warto w tych dniach rozważyć sobie prawdy wiary o rzeczach ostatecznych z KKK nr. 1020-1050. Jeśli w tym życiu nie znajdziemy i nie pokochamy Boga, to utracimy Go na zawsze! “Szukajcie Pana, dopóki  pozwala się znaleźć!  Wzywajcie Go dopóki  jest blisko“  (Iz 55,6).

28 października 2018 r. XXX niedziela zwykła. (Taca na misje)

 1. W październiku  nabożeństwa różańcowe o godz. 17:15.
 • Różaniec z udziałem dzieci we wtorek o godz. 16:30 .
 • Za odmówienie modlitwy różańcowej w Kościele, w domu z rodziną, prowadzonej przez papieża i transmitowanej przez radio lub TVP można uzyskać odpust zupełny.
 1. Msze św. w niedzielę  celebrujemy o godz. 7:00,9:00, 10:30 z udziałem dzieci, 12:00,13:30 i 18:00 z udziałem młodzieży.
 2. Msze św. w dni powszednie będą sprawowane  o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.
 3. Kancelaria jest czynna w godz. 9:00-10:00, 16:00-17:30 od poniedz do piątku.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy:
 • W czwartek 1.11 Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. celebrujemy jak w niedzielę (7, 9, 10:30, 12, i 18:00). Nie będzie mszy świętej o godz. 13:30.
 • W piątek 2.11 wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 XI) (Dzień Zaduszny). Po Mszy wieczornej odbędą się modlitwy przy 5 stacjach  z realizacją wypominek jednorazowych. Zapraszamy na modlitwę.
 • 11 jest to 1 –piątek miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 9:00.Spowiedź dzieci od godz. 16:00, msza św. z ich udziałem o godz. 16:30.
 1. W sobotę 3.11 1-sobota miesiąca. Adoracja Pana Jezusa przez cały dzień.
 2. Młodzież zapraszamy na noc świętych w środę 31.10 na   19:30 do Łódzkiej  Katedry. Zbiórka przed Kościołem o godz. 18:30.
 3. Papież Franciszek uważa, że należy zakazać zła, jakim jest Halloween. Halloween to najlepsza pora do rekrutacji nowych członków przez różne sekty. Praktyki takie; 1- prowadzą do deprawacji umysłu,2- niszczą ład serca, 3- jest to oddawanie czci demonom! Jest to po prostu otwarcie się na działania szatana.
 4. Dzieci klas III -stroje I-komunijne mają przymiarkę 8 .11 w czwartek o godz. 18,45 chłopcy, dziewczynki o godz. 19:15. Wpłata zaliczki 50 złotych. komunijne.impressja.pl.
 5. Informacje z niedzielnego liczenia wiernych; Na mszach świętych było nas 2076 osób, do Stołu Pańskiego przystąpiło nas 1008 osób. Pań było 1350 ( do Komunii św. 50% ), mężczyzn było 726, do Komunii św. ok. 38 %. Na mszach świętych ;o  9:00; 350/230,  10:30; 527/180,  12:00; 391/ 181, 13:30; 132/ 57 i godz. 18:00; 325 wiernych / 145 ( Kom. Święta).
 6. Przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe. Jest to święta i zbawienna myśl, modlić się za zmarłych, aby od grzechu zostali uwolnieni. ( zob. 2 Mach 12,45).
 7. Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, kościoła czy kaplicy i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować go jedynie za zmarłych.
 8. Spotkania modlitewno-formacyjne;
 • poniedziałek o godz. 19:00 Zespół Anawim
 • Wspólnota Czwartkowa, Matki Bożej Niepokalanej po mszy wieczornej.
 • Przyjaciele Oblubieńca czwartek godz. 19:00.
 • młodzież w piątek po Mszy wieczornej.
 • lektorzy i ministranci wszyscy obowiązkowo w sobotę o godz. 9:15.
 • schola dzieci Bożych o godz. 10:00 ,Oaza Dzieci Bożych o godz. 11:00.
 1. Prasa katolicka;
 • W tygodniu Niedziela warto przeczytać; Chrześcijanie w Pakistanie, Kapłaństwo Karola Wojtyły, Juliusz Lasoń wsród chorych.
 • W Gościu Niedzielnym; Pomoc zmarłym, Islamski terror, Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś o młodych!
 • W R,oserwatore Romano; Niech Duch Święty da nam łaskę nawrócenia i zadoścuczynienia!
 • Dla dzieci , Mały Gość Niedzielny; O historii Polski, Skauci Niepodległej.
 • Sa Dobre Nowiny; Chłpiec, który widział Boga, Świadectwa wiary żywej-różaniec, Dlaczego szatan nie lubi Jana Pawła II ?
 1. Dzisiaj medytujemy ewangelię w/g św. Marka ( 10, 35 – 45 ).
 2. Gorąco i serdecznie dziękujemy Panu Michalowi Mielczarkowi za 15 lat pięknej i owocnej posługi w naszej Wspólnocie Parafialnej. Bóg zapłać.

21 października 2018 r. XXIX niedziela zwykła. (Taca na budowę Kościoła)

 1. W październiku  nabożeństwa różańcowe o godz. 17:15.
 • Różaniec z udziałem dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16:30 .
 • Za odmówienie modlitwy różańcowej w Kościele, w domu z rodziną, prowadzonej przez papieża i transmitowanej przez radio lub TVP można uzyskać odpust zupełny.
 1. Msze św. w niedzielę  celebrujemy o godz. 7:00,9:00, 10:30 z udziałem dzieci, 12:00,13:30 i 18:00 z udziałem młodzieży.
 • Msze św. w dni powszednie będą sprawowane  o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.
 1. Kancelaria jest czynna w godz. 9:00-10:00, 16:00-17:30 od poniedz do piątku.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy:
 • jutro 10 wspomnienie  św. Jana Pawła II.
 1. Dzisiaj- 21. 10 Wieczór Uwielbienia po mszy wieczornej o godz. 19:00.
 2. W najbliższą środę 24.10 zapraszamy na biblijne spotkanie kobiet o g. 19:00.
 3. Młodzież już dzisiaj zapraszamy na noc świętych w przyszłą środę 31.10 na  19:00 do naszej Katedry w Łodzi !
 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. celebrujemy jak w niedzielę (7, 9, 10:30, 12, i 18:00). Nie będzie mszy świętej o godz. 13:30.
 5. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 XI) (Dzień Zaduszny). Po Mszy wieczornej odbędą się modlitwy przy 5 stacjach  z realizacją wypominek jednorazowych. Zapraszamy na modlitwę.
 6. Dzieci klas III -stroje I-komunijne mają przymiarkę 8 .11 w czwartek o godz. 18,45 chłopcy, dziewczynki o godz. 19:15. Wpłata zaliczki 50 złotych. komunijne.impressja.pl
 7. Członków Żywej Róży zapraszamy na spotkanie w środę 24.10 o g. 18,40.
 8. Przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i kwartalne. Jest to święta i zbawienna myśl, modlić się za zmarłych, aby od grzechu zostali uwolnieni. ( zob. 2 Mach 12,45).
 9. Do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, kościoła czy kaplicy i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować go jedynie za zmarłych.
 10. Spotkania modlitewno-formacyjne;
 • poniedziałek o godz. 19:00 Zespół Anawim
 • Wspólnota Czwartkowa, Matki Bożej Niepokalanej po mszy wieczornej.
 • Przyjaciele Oblubieńca czwartek godz. 19:00.
 • młodzież w piątek po Mszy wieczornej.
 • lektorzy i ministranci wszyscy obowiązkowo w sobotę o godz. 9:15.
 • schola dzieci Bożych o godz. 10:00 ,Oaza Dzieci Bożych o godz. 11:00.
 1. Prasa katolicka;
 • W tygodniu Niedziela warto przeczytać; Papież przełomu Tysiącleci, Jasnogórska Pani na Konklawe, Solidni mężczyźni. W tym numerze jest film z płytą pt‘ Wojna totalna – zabić jak najwięcej “.
 • W Gościu Niedzielnym; Przyjmuj Chrystusa godnie, Wizyta Pana Prezydenta z małżonką u  Ojca św. Franciszka, Podnosił ciała zamordowanych.

Dzisiaj medytujemy ewangelię w/g św. Marka ( 10, 35 – 45 ).

14 października 2018 r. października 2018 r. XXVII niedziela zwykła

 1. W październiku  nabożeństwa różańcowe o godz. 17,15.
 • Różaniec z udziałem dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16,30 .
 • Za odmówienie modlitwy różańcowej w Kościele, w domu z rodziną, prowadzonej przez papieża i transmitowanej przez radio lub TVP można uzyskać odpust zupełny.
 1. Msze św. w niedzielę  celebrujemy o godz. 7,oo,9,oo, 10,30 z udziałem dzieci, 12,oo,13,30 i 18,oo z udziałem młodzieży.
 • Msze św. w dni powszednie będą sprawowane  o godz. 7,oo, 8,oo i 18,oo.
 • Kancelaria jest czynna w godz. 9,oo-10,oo, 16,oo-17,30 od poniedziałku do piątku.
 1. W liturgii Kościoła wspominamy:
 • w poniedziałek 15. 10 Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego.
 • we wtorek 16.10 wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 • w środę 10 wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i męcz-ka.
 • w czwartek 10 jest święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia . Jest to dzień imienin ks. Łukasza Tarnawskiego i ks. Łk.  Miki.
 • w sobotę 10  wspomnienie św. Jana Kantego.
 1. Dzisiaj jest „Dzień Edukacji Narodowej“. Dziękujemy naszym Dyrekcjom Szkół, Przedszkola i Żłobka, katechetom i nauczycielom za piękną misję wychowania i edukacji młodego pokolenia Polaków. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzieci klas III z rodzicami mają msze św. formacyjną dzisiaj o godz. 16,oo.
 3. Dzieci klas I, II i III odbierają dzienniczki duszy .
 4. Za tydzień 21-X Wieczór Uwielbienia po mszy wieczornej o godz. 19,oo.
 5. Przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
 6. Na obiady w szkołach dla dzieci z rodzin najuboższych przekazaliście 955 zł. Dla dziewcząt na wyjazd do Rzymu na synod 1752,73 zł.
 7. Wychodząc z Eucharystii możemy dar serca na Fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia“ . Bóg zapłać.
 8. Spotkania modlitewno-formacyjne;
 • poniedziałek o godz. 19,oo Zespół Anawim
 • Wspólnota Czwartkowa, Matki Bożej Niepokalanej po mszy wieczornej.
 • Przyjaciele Oblubieńca czwartek godz. 19,oo.
 • młodzież w piątek po Mszy wieczornej.
 • lektorzy i ministranci wszyscy obowiązkowo w sobotę o godz. 9,15.
 • schola dzieci Bożych o godz. 10,oo ,Oaza Dzieci Bożych o godz. 11,oo.
 1. Prasa katolicka;
 • W tygodniu Niedziela warto przeczytać; Papież, który nie umiera, Pokazywał, że Jezus żyje!
 • W Gościu Niedzielnym; Papież, który nas zmienił, Pontyfikat głębokich zmian.
 • W Miłujcie się; Prawdziwa miłość istnieje, Być blisko Jezusa.
 • Cuda i Łaski; Tęskniła za Bogiem całym sercem -s. Leonia Maria Nastał.
 • Dla najmłodszych naszych pociech; Pokoloruj Biblię!
 1. Dzisiaj medytujemy ewangelię w/g św. Marka ( 10, 17 – 30 ).
 2. W tym tygodniu, my dorośli mamy wielkie zadanie do odrobienia. Musimy rozeznać i odpowiedzialnie podjąć decyzję odnośnie „Dobra Wspólnego“ jakim jest miasto i województwo. W decyzji niech nam pomogą słowa św. Jana Pawła II , które wypowiedział w Skoczowie!;“ Prawdziwa odnowa człowieka i społeczeństwa dokonuje się zawsze za sprawą odnowy sumień! Wielkim zagrożeniem dzisiaj jest bałwochwalczy kult wolności. Niejeden człowiek robi to, na co ma ochotę. Nie pyta się o Boga, Jego przykazania czy dobro bliźniego czy dobro wspólne , tylko uprawia samowolę.  Sumienie dla każdego człowieka jest sprawą o zasadniczym znaczeniu. Jest ono naszym wewnętrznym przewodnikiem, sędzią naszych czasów. Chodzi o to, aby nasze sumienia były prawe, aby ich sądy były oparte na prawdzie. Aby dobro nazywały dobrem, a zło złem. Aby – wedle słów Apostoła- umiały rozpoznać „ jaka jest wola Boża, co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe”(Rz 12,2). Jednak najbardziej podstawowym problemem pozostaje sprawa ładu moralnego. Ten ład jest fundamentem życia każdego człowieka i każdego społeczeństwa.
 3. Dlatego Polska woła dzisiaj nade wszystko o ludzi sumienia!
 • Być człowiekiem sumienia to znaczy w każdej sytuacji swego sumienia słuchać i jego głosu w sobie nie zagłuszać, choć jest on nieraz trudny i wymagający; to znaczy angażować się w dobro i pomnażać je w sobie i wokół siebie, a także nie godzić się nigdy na zło, w myśl słów św. Pawła” Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”(Rz, 12, 21)
 • Być człowiekiem sumienia  to znaczy wymagać od siebie, podnosić się z własnych upadków, ciągle na nowo się nawracać.
 • Być człowiekiem sumienia  to angażować się w budowanie królestwa Bożego; królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju, w naszych rodzinach, w społecznościach, w których żyjemy, i w całej naszej Ojczyźnie.
 • Być  człowiekiem sumienia to podejmować odważnie odpowiedzialność za sprawy publiczne; troszczyć się o dobro wspólne, nie zamykać oczu na biedy i potrzeby bliźnich. Wbrew pozorom, praw sumienia trzeba bronić. Pod hasłami tolerancji, w życiu publicznym i w środkach masowego przekazu szerzy się nieraz wielka nietolerancja. Rzeczy ważne spycha się na margines  życia społecznego, ośmiesza się i wyszydza to, co dla nas wierzących stanowi nieraz największą świętość. Czas próby polskich sumień trwa!

7 października 2018 r. XXVII niedziela zwykła. ( Taca na WSD w Łodzi)

 1. W październiku  nabożeństwa różańcowe o godz. 17:15. Różaniec  z udziałem dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16:30. Za odmówienie modlitwy różańcowej  w Kościele, w domu z rodziną, prowadzonej przez papieża i transmitowanej przez radio lub TVP można uzyskać odpust zupełny.
 2. Msze św.
 • w niedzielę celebrujemy o godz. 7:00,9:00, 10:30 z udziałem dzieci, 12:00,13:30 i 18:00 z udziałem młodzieży.
 • Msze św. w dni powszednie będą sprawowane  o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.
 1. Kancelaria jest czynna w godz. 9:00-10:00, 16:00-17:30 od poniedziałku do piątku.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy:
 • w sobotę 10 wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika.
 1. Dzieci klas III z rodzicami mają spotkanie formacyjne w dniu 10.10 o godz. 18:40. msze św. formacyjną za tydzień 14.10 o godz. 16:00.
 2. Dzieci klas I, II i III oddają, odbierają dzienniczki duszy do sprawdzenia.
 3. W sobotę 10 odbędzie się procesja Fatimska o godz. 18,45.
 4. Pielgrzymka Kół Różańcowych do Łasku odbędzie się 13.10. ( sobota) Wyjazd o godz. 9:30.  Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do czwartku.
 5. W piątek mszą św. wieczorną rozpoczynamy „Kurs Emaus“.
 6. W przyszłą niedzielę nasza młodzież będzie rozprowadzać kremówki.
 7. Tylko dzisiaj możemy zagłosować na ponad osiedlowy budżet obywatelski na Hospicjum w Łodzi, prosimy głosować na numer L 0046. Bóg zapłać.
 8. Wychodząc z Eucharystii możemy dar serca na obiady dla dzieci z rodzin najuboższych. Bóg zapłać.
 9. Spotkania modlitewno-formacyjne;
 • poniedziałek o godz. 19:00 Zespół Anawim
 • Wspólnota Czwartkowa, Matki Bożej Niepokalanej po mszy wieczornej.
 • Przyjaciele Oblubieńca czwartek godz. 19:00.
 • młodzież w piątek po Mszy wieczornej.
 • lektorzy i ministranci wszyscy obowiązkowo w sobotę o godz. 9:15.
 • schola dzieci Bożych o godz. 10:00 ,Oaza Dzieci Bożych o godz. 11:00.
 1. Prasa katolicka;
 • W tygodniu Niedziela warto przeczytać; Obrona przed złym duchem, Śledztwo w sprawie Ojca Maksymiliana, Cele zyciowe młodzieży!
 • W Gościu Niedzielnym; Matki docenione, Polak z wyboru! W tym numerze jest film na płycie pt; Sprawa Chrystusa“.
 • W Miłujcie się; Prawdziwa miłość istnieje, Być blisko Jezusa.
 • Jest książka św. Ludwika de Montfort poświęcona medytacjom różańca świętego.
 1. Dzisiaj medytujemy ewangelię w/g św. Marka ( 10- , 2-12 ).
 2. Największy kryzys naszych czasów, to kryzys miłości i prawdy! A prawdą jest to, ze człowiek, nie może żyć bez miłości.“Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, a jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie spotka się z miłością, nie doświadczy jej i nie uczyni swoją“ (RH10). Bo tylko tam, gdzie jest miłość, tam jest wolność, wzajemne zrozumienie i poszanowanie.

30 września 2018 r. XXVI niedziela zwykła

 1. Wieczorem modlimy się do nabożeństwem Fatimskim godz. 17:15.
 2. Msze św:
 • w niedzielę od września do czerwca celebrujemy o godz. 7:00,9:00, 10:30 z udziałem dzieci, 12:00,13:30 i 18:00 z udziałem młodzieży.
 • w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.
 • Kancelaria jest czynna w godz. 9:00-10:00, 16:00-17:30 od poniedziałku do piątku.
 1. W liturgii Kościoła wspominamy:
 • w poniedziałek 01.10 wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
 • we wtorek 10  świętych Aniołów Stróżów
 • w czwartek 10. wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Jest to 1 czwartek miesiąca, modlimy się o powołania do służby Bożej.
 • w piątek   10 uroczystość św. Faustyny, Patronki naszego Miasta, Jest to 1- piątek miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 9:00. Spowiedź dzieci od 16:00. Msza św. z ich udziałem o godz. 16:30 (klasy IV).
 • w sobotę 10 jest to 1-sobota miesiąca. Adoracja P. Jezusa przez cały dzień.
 1. W październiku  nabożeństwa różańcowe o godz. 17:15Różaniec z udziałem dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16:30 . Za odmówienie modlitwy różańcowej  w Kościele, w domu z rodziną, prowadzonej przez papieża i transmitowanej przez radio lub TVP można uzyskać odpust zupełny.
 2. Rodziców wraz z młodzieżą klas 7, 8 i III Gimnazjum zapraszamy 3 października ( środa) na spotkanie formacyjne na godz. 18,40. Ob. ob-wa.
 3. Dzieci klas III z rodzicami mają spotkanie formacyjne w dniu 10.10 ( środa) o godz. 18,40. Ob. obowiązkowa. Dzieci klas 1, 2 i 3 oddają dzienniczki duszy do sprawdzenia!
 4. Zgodnie z nauką Kościoła miejscem Pierwszej Komunii świętej jest parafia zamieszkania rodziców dziecka(art. 227) . III Synod Archidiecezji Łódzkiej.
 5. Wiernych obowiązuje przyjęcie sakramentu bierzmowania (atr. 215). Sakrament bierzmowania udzielany jest w parafii zamieszkania (art. 217).
 6. Zapraszamy na „Kurs Emaus“ w dniach 13-15 października w naszej Parafii. Jest to ogromna pomoc w umiłowaniu Pisma świętego.
 7. Panu Prezesowi i naszej Spóldzieli Mieszkaniowej dziękujemy za nowy chodnik przed wejściem na teren Kościoła. Bóg zapłać.
 8. Przekazaliśmy na ubogie dzieci w Afryce 1050 zł., Siostrom Miłosierdzia dla bezdomnych 300 złotych. Koszt ubezpieczenia naszego Kościoła i domu parafialnego wynosi 5400 zł. Na spłatę naszych zobowiązań za nowy konfesjonał , klęczniki, katafalk i ławki przekazaliśmy 50 000 złotych.
 9. Spotkania modlitewno-formacyjne;
 • poniedziałek o godz. 19:00 Zespół Anawim ( ks. Sylwester).
 • grupa Czwartkowa-modlitwy za kapłanów w 1- czwartek po Mszy  św.
 • wspólnota Ewangelizacyjna czwartek godz. 19:00. ( ks. Sylwester)
 • młodzież w piątek po Mszy wieczornej ( obaj księża, odp. Ks. Mariusz)
 • lektorzy i ministranci w sobotę o godz. 9:15. ( ks. Sylwester)
 • schola dzieci Bożych o godz. 10:00, Oaza Dzieci Bożych o godz. 11:00.
 1. Prasa katolicka;
 • W tygodniu Niedziela warto przeczytać; Synod o przyszłości Kościoła, Ewangelia rodziny, W poszukiwaniu piękna.
 • W Gościu Niedzielnym; Mała, wielka Święta, Bądźcie odważni- woła Ojciec św. Franciszek.
 • W miesięczniku WPiS; Układ na rynku mediowym w Polsce! Gdzie jesteś Polsko?
 • Są Dobre Nowiny; 40 rocznica wyboru Papieża Polaka, Stygmatyczka z Syrii, Jak zamienić srebro w wodę.
 • Dla dzieci ; Mały Gość Niedzielny; Różaniec jest mi na rękę.
 • Dominik dla dzieci klas III, 10 przykazań Bożych.
 • Dla dzieci; Jan Paweł II- Wielki Pontyfikat.
 • Zachęcamy do odsłuchania homilii Kard. Konrada Krajewskiego, którą wygłosił w sobotę 22 września w katedrze o godz. 12:00. www. archidiecezja.lodz.pl
 1. Dzisiaj medytujemy ewangelię w/g św. Marka ( 9, 38- 43. 45. 47-48).
 2. W modlitwie odkrywamy obecność Boga, w naszych duszach, słyszymy Jego głos mówiący przez nasze sumienia“ ( św. Jan Paweł II).

23 września 2018 r. XXV niedziela zwykła)

 1. Wieczorem modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego godz. 17,30.
 2. Msze św. w niedzielę od września do czerwca  celebrujemy o godz. 7,oo,9,oo, 10,30 z udziałem dzieci, 12,oo,13,30 i 18,oo z udziałem młodzieży. Msze św.  w dni powszednie będą sprawowane  o godz. 7,oo, 8,oo i 18,oo.
 3. Kancelaria jest czynna w godz. 9,oo-10,oo, 16,oo-17,30 od poniedz do piątku.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy:
 • w czwartek 27.09 wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
 • w piątek 09 wspomnienie św. Wacława, męczennika
 • w sobotę 29.09 święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jest to dzień imienin naszego organisty Michała Mielczarka. Msza św. w jego intencji w niedzielę o godz. 12,oo.
 1. Małżonków Domowego Kościoła zapraszamy jutro na godz. 18,40 na spotkanie formacyjne do małego Kościoła.
 2. Rodziców i dzieci klas 1 i 2 zparaszamy na sptkanie moditewno-formacyjne w środę 26 wrzesnia na godz. 18,40. Ob. obowiązkowa.
 3. Zgodnie z nauką Kościoła miejscem Pierwszej Komunii świętej jest parafia zamieszkania rodziców dziecka(art. 227) .
 4. Wiernych obowiązuje przyjęcie sakramentu bierzmowania (atr. 215). Sakrament bierzmowania udzielany jest w parafii zamieszkania (art. 217). III Synod Archidiecezji Łódzkiej.
 5. Kleryk Mateusz i  wspólnota Seminaryjna od wtorku do soboty  mają swoje rekolekcje. Polecamy ich czas modlitewny i formacji waszej pamięci.
 6. W piątek 28 września modlimy się o godz. 15,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszych miast i wsi. My wychodzimy razem z Kościoła o godz. 14,45 i będziemy się tradycyjnie modlić przy kapliczce za myjnią samochodową.
 7. Zapraszamy na „Kurs Emaus“ w dniach 13-15 października w naszej Parafii. Jest to ogromna pomoc w umiłowaniu Pisma świętego.
 8. Przekazaliśmy Siostrom Miłosierdzia dla bezdomnych 300 złotych. Koszt ubezpieczenia naszego Kościoła i domu parafialnego wynosi 5400 zł.
 9. Spotkania modlitewno-formacyjne;
 • poniedziałek o godz. 19,oo Zespół Anawim ( ks. Sylwester).
 • grupa Czwartkowa-modlitwy za kapłanów w 1- czwrtek po Mszy  św.
 • Wspólnota Ewangelizacyjna czwartek godz. 19,oo. ( ks. Sylwester)
 • młodzież w piątek po Mszy wieczornej ( obaj księża, odp. Ks. Mariusz)
 • lektorzy i ministranci w sobotę o godz. 9,15. ( ks. Sylwester)
 • Oaza Dzieci Bożych o godz. 11,oo.
 1. Prasa katolicka;
 • W tygodniu Niedziela warto przeczytać; Czyścimy czyściec, Dotykać kapańskiego serca , Iść drogą Prawdy- Halina Frąckowiak.
 • W Gościu Niedzielnym; Pszeszedł przez piekło!- taki był komunizm dla ks-y.
 • Dla młodzieży Droga; Po co mi bierzmowanie!
 • Dla dzieci ; Mały Gość Niedzielny; Różaniec iest mi na rekę.
 • Dominik dla dzieci klas III, 10 przykazań Bożych.
 • Dla dzieci; Jan paweł II- Wielki Pontyfikat.
 • Zachęcamy do odsłuchania homilii Kard. Konrada krajewskiego, ktorą wygłosił w sobotę 22 września w katedrze o godz. 12,oo. www. archidiecezja.lodz.pl
 1. Dzisiaj medytujemy ewangelię w/g św. Marka ( 9 , 30- 37). ( Czyścimy czyściec- 10 różańca).

16 września 2018 r. XXIV niedziela zwykła. (Taca na fundusz budowy K-ła)

 1. Wieczorem modlimy się nabożeństwem różańcowym o godz. 17,15.
 2. Msze św. w niedzielę od września do czerwca  celebrujemy o godz. 7,oo,9,oo, 10,30 z udziałem dzieci, 12,oo,13,30 i 18,oo z udziałem młodzieży. Msze św.  w dni powszednie będą sprawowane  o godz. 7,oo, 8,oo i 18,oo.
 3. Kancelaria jest czynna w godz. 9,oo-10,oo, 16,oo-17,30 od poniedz do piątku.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy:
 • We wtorek 09  święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Młodzież udaje się z ks. Mariuszem do katedry na godz. 16,oo.
 • w czwartek 09 wspomnienie męczenników Andrzeja Kim Taegon.
 • w piątek 21.09 święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Jest to dzień imienin naszego kleryka Mateusza. Msza św. w jego intencji o godz. 18,oo.
 1. Jutro przypada 79 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Módlmy się za Ojczyznę i za tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.
 2. Także jutro 17.09 przypada rocznica święceń biskupich Kardynała Konrada Krajewskiego, Papieskiego Jałmużnika, naszego Dobrodzieja!
 3. Zgodnie z nauką Kościoła miejscem Pierwszej Komunii świętej jest parafia zamieszkania rodziców dziecka(art. 227) .
 4. Wiernych obowiązuje przyjęcie sakramentu bierzmowania ( atr. 215). Sakrament bierzmowania udzielany jest w parafii zamieszkania (art. 217). III Synod Archidiecezji Łódzkiej.
 5. Kapłani naszej Archidiecezji przez trzy dni od jutra do środy mają swoje skupienie w katedrze o godz. 20,oo. Prosimy Was o modlitewną łączność z nami
 6. Młodzież klas 7, 8 i III Gimnazjum zapraszamy w środę 20 września na godz. 18,40 do dużego Kościoła na inaugurację spotkań przygotowujących was do przyjęcia Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania. Ob.obowiazkowa.
 7. Członków Żywej Róży zapraszamy na spotkanie formacyjne także w środę na godz. 18,40 do małego Kościoła.
 8. Rodziców z dziećmi klas 1 i 2 zapraszamy na spotkanie formacyjne w następną środę 26 września na godz. 18,40 do dużego Kościoła.
 9. Proboszcz z Parafii Srebrna zaprasza na rajd rowerowy w dniu 22 września ( sobota) na godz. 9,15. Pełne informacje w gablocie Parafialnej.
 10. Wszystkich chętnych zapraszamy na „Kurs Emaus“ w dniach 13-15 października w naszej Parafii. Szczegóły podamy za tydzień w ogłoszeniach.
 11. Z ofiar do puszki na obiady dla dzieci otrzymaliśmy 715 zł.. Bóg zapłać.
 12. Spotkania modlitewno-formacyjne;
 • poniedziałek o godz. 19,oo Zespół Anawim ( ks. Sylwester).
 • grupa Czwartkowa-modlitwy za kapłanów odbędą się po Mszy św.
 • Wspólnota Ewangelizacyjna czwartek godz. 19,oo. ( ks. Sylwester)
 • młodzież w piątek po Mszy wieczornej ( obaj księża, odp. Ks. Mariusz)
 • lektorzy i ministranci w sobotę o godz. 9,15. ( ks. Sylwester)
 • schola dzieci Bożych o godz. 9,30, Oaza Dzieci Bożych o godz. 11,oo.
 1. Prasa katolicka;
 • W tygodniu Niedziela warto przeczytać; Przyjaciel śwoętych Pastuszków, Wołanie o zgodność prawdy i moralności, Czyja będzie Polska?
 • W Gościu Niedzielnym; Jezus –imię z mocą! Rozumiem milczenie Ojca św. Franciszka- mówi o.Remigiusz  Recław SJ.
 • W Roserwatore R’omano; Orędzie na Swiatowy Dzień Ubogich, Papież Franciszek w Genewie i Bari.
 • W Aspekcie Polskim; Dla umocnienia Narodu Polskiego, Nowa Konstytucja to nowa szansa, Marsze przeciwieństw na ulicach polskich miast.
 1. Dzisiaj medytujemy ewangelię w/g św. Marka ( 8 , 27- 35).

9 września 2018 r. XXIII niedziela zwykła

 1. Dzieci przygotowujące się do I-Komunii (klasy III) św. mają swoją Mszę św. dzisiaj o godz. 16,oo.
 2. Wieczorem modlimy się Nieszporami o godz. 17,30.
 3. Msze św. w niedzielę od września do czerwca  celebrujemy o godz. 7,oo,9,oo, 10,30 z udziałem dzieci, 12,oo,13,30 i 18,oo z udziałem młodzieży. Msze św.  w dni powszednie będą sprawowane  o godz. 7,oo, 8,oo i 18,oo.
 4. Kancelaria jest czynna w godz. 9,oo-10,oo, 16,oo-17,30 od poniedz do piątku.
 5. W liturgii Kościoła wspominamy:
 • w czwartek 13 09. Św. Jana Chryzostoma, bp i dKościoła.
 • piątek 14.09 święto podwyższenia Krzyża świętego.
 • w sobotę 15. 09 wspomn. NMPBolesnej.
 1. Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity do naszej Parafii zostali posłani przez ks. Pasterza Diecezji ; ks. Mariusz Pielużek z Łodzi-Wiskitno i ks. Sylwester Markowiak  z Parafii Dłutów.
 2. Zgodnie z nauką Kościoła miejscem Pierwszej Komunii świętej jest parafia zamieszkania rodziców dziecka(art. 227) .
 3. Wiernych obowiązuje przyjęcie sakramentu bierzmowania ( atr. 215). Sakrament bierzmowania udzielany jest w parafii zamieszkania (art. 217). III Synod Archidiecezji Łódzkiej.
 4. W trosce o nasze zbawienie przypominamy;“ „Uczestnictwo w niedzielę we wspólnej celebracji Eucharystii jest świadectwem przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła oraz wierności Chrystusowi i Jego Kościołowi. Ci, którzy dobrowolnie zanniedbują ten obowiązek popełniają grzech ciężki“(KKK 2182).
 5. Dzieci klas III z rodzicami zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę 12 września o godz. 18,45.
 6. W czwartek 13 września odbędzie sie kolejne nabożeństwo Fatimskie po mszy wieczornwej o godz. 18,40. Serdecznie zapraszamy.
 7. Zostały przywiezione nowe ławki do Kościoła. Zostały zamówione klęczniki ślubne, 6 klęczników do Kościoła, 2 drzwi do kruchty Kościoła i katafalk.
 8. Na końcu września powinien być gotowy projekt Ołtarza głównego i całego wnętrza Kościoła.
 9. Poszukujemy kucharki do posługi w naszej Parafii.
 10. Wychodząc z Eucharystii możemy złożyć dar serca na obiady dla dzieci.
 11. Spotkania modlitewno-formacyjne;
 • poniedziałek o godz. 19,oo Zespół Anawim ( ks. Sylwester).
 • grupa Czwartkowa-modlitwy za kapłanów odbędą się po Mszy św.
 • Wspólnota Ewangelizacyjna czwartek godz. 19,oo. ( ks. Sylwester)
 • młodzież w piątek po Mszy wieczornej ( obaj księża, odp. Ks. Mariusz)
 • lektorzy i ministranci w sobotę o godz. 9,15. ( ks. Sylwester)
 • schola dzieci Bożych o godz. 9,30, Oaza Dzieci Bożych o godz. 11,oo.
 1. Prasa katolicka;
 • W tygodniu Niedziela warto przeczytać;Tam , gdzie Piotr, tam Kościół, Pamięci o II wojnie światowej!
 • W Gościu Niedzielnym; W służbie prawdzie , Fałszerstw nie będzie.
 • W Misyjnych Drogach; Niezastąpieni Bohaterowie.
 • W Cudach i Łaskach; Matka Boża Pocieszenie z Komborni.
 • W Moja Rodzina; Pułapka wojny kulturowej, O skutkach nadciśnienia
 1. Dzisiaj medytujemy ewangelię w/g św. Marka ( 7 , 31- 37).

2 września 2018 r. XXII niedziela zwykła

 1. Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity do naszej Parafii zostali posłani przez ks. Arcybiskupa ks. Mariusz Pielużek z Dobronia (pochodzi z Parafii Wiskitno) i ks. Sylwester Markowiak z Parafii M.B.Różańcowej ze Zgierza ( pochodzi z Parafii Dłutów). Witamy księży bardzo serdecznie i życzymy wielu łask, Ducha Świętego i pieknego duchowego rozwoju. Szczęść Boże.
 2. Dzisiaj niedziela adoracyjna. O godz. 15,oo będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w ciszy do godz. 18,oo .
 3. Msze św. w niedzielę od września do czerwca  celebrujemy o godz. 7,oo,9,oo, 10,30 z udziałem dzieci, 12,oo,13,30 i 18,oo z udziałem młodzieży.
 • Msze św. w dni powszednie będą sprawowane  o godz. 7,oo, 8,oo i 18,oo.
 1. Kancelaria jest czynna w godz. 9,oo-10,oo, 16,oo-17,30 od poniedz do piątku.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy:
 • 09 jutro wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap.i dK.Jest to dzień imienin naszego Metropolity. Msza św. w katedrze o godz. 18,oo. Zapraszamy.
 • 09 w piątek jest to 1-piatek miesiąca. Do chorych udamu sie od godz. 9,oo. Spowiedź dzieci od godz. 16,oo. Msza św. z ich udziałem o godz. 16,30.
 • 09 w sobotę śwęto Narodzenia NMPanny.
 1. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami i wychowawcami zapraszamy jutro na mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny o godz. 8,oo. Dzieci klas pierwszych przynoszą tornistry do poświęcenia. Dzieci dzisiaj ( klasy I- III) otrzymują dzienniczek duszy w wydaniu Gościa Niedzielnego.
 2. Dzieci przygotowujące się do I-Komunii (klasy III) św. mają swoją Mszę św. 9 września o godz. 16,oo.
 3. Zgodnie z nauką Kościoła miejscem Pierwszej Komunii świętej jest parafia zamieszkania rodziców dziecka(art. 227) III Synod Archidiecezji Łódzkiej
 4. Wiernych obowiązuje przyjęcie sakramentu bierzmowania ( atr. 215). Sakrament bierzmowania udzielany jest w parafii zamieszkania (art. 217).
 5. Spotkania modlitewno-formacyjne;
 • poniedziałek o godz. 19,oo Zespół Anawim ( ks. Sylwester).
 • w środę ( 5.09) spotkanie formacyjne dla mężczyzn.
 • grupa Czwartkowa-modlitwy za kapłanów odbędą się po Mszy św.
 • Przyjaciele Oblubieńca czwartek godz. 19,oo. ( ks. Sylwester)
 • młodzież w piątek po Mszy wieczornej ( obaj księża, odp. Ks. Mariusz)
 • lektorzy i ministranci w sobotę o godz. 9,15. ( ks. Sylwester)
 • schola dzieci Bożych o godz. 9,30, Oaza Dzieci Bożych o godz. 11,oo. (ks. Mariusz)
 1. W trosce o nasze zbawienie przypominamy;“ „Uczestnictwo w niedzielę we wspólnej celebracji Eucharystii jest świadectwem przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła oraz wierności Chrystusowi i Jego Kościołowi. Ci, którzy dobrowolnie zanniedbują ten obowiązek popełniają grzech ciężki“(KKK 2182).W tym tygodniu będziemy spowiadać codziennie od godz. 17,30.
 2. Prasa katolicka;
 • W tygodniu Niedziela warto przeczytać; Maryja załatwi każdą sprawę, Westrplatte-Polskie Termopile, Przelgrzymki z naszej Archidiecezji.
 • W Gościu Niedzielnym; Kościół prowadzony przez Ducha, Rodzina w pogubionym świecie!
 • Dla dzieci mały Gość Niedzielny; Patron naszych dróg, 100- lecie Niepodległóści.
 • Dla młodszych dzieci;“ Anioł Stróż“.
 • Dobre Nowiny; Świadek męczeństwa, Łzy Maryi, Nawrócony rap.
 • Jest piękna książka dla dzieci; „Uśmiechy Pana Boga“.
 • Polecamy książkę pt.“ Masz to, w co wierzysz“.

Dzisiaj medytujemy ewangelię w/g św. Marka ( 7 , 1-8a. 14-15. 21-23).


Panel zarządzania zgodami