28-29 marca – VI Zbiórka Żywności Caritas

23
Mar
W piątek i sobotę, 28 i 29 marca 2014 roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje kolejną, szóstą już, zbiórkę żywności  w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce. Na terenie naszej archidiecezji zbiórka zostanie przeprowadzona w prawie 80 sklepach: sieci Biedronka, Carrefour, TESCO, Kaufland, E.Leclerc, Piotr i Paweł, Sam Scan i Vobiano w Łodzi, Zgierzu, Pabianicach, Tomaszowie Mazowieckim, Brzezinach, Tuszynie, Łasku, Bełchatowie, Dobroniu, Piotrkowie Trybunalskim, Konstantynowie Łódzkim, Koluszkach, Rzgowie i Ksawerowie.
Podczas zbiórki Caritas będzie zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności oraz łatwe w przechowywaniu: herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, bakalie oraz słodycze dla najmłodszych. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla Parafialnych Zespołów Caritas i dla placówek Caritas, w których prowadzone jest dożywianie dzieci i dorosłych.
W naszej archidiecezji w zbiórkę zaangażuje się 1200 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas.
Serdecznie prosimy o włączenie się w zbiórkę i hojne wsparcie!
W przeprowadzonej przez łódzką Caritas zbiórce żywności, w dniach 6-7 grudnia 2013 roku, dzięki hojności darczyńców udało się zebrać ponad 15 ton żywności. Zbiórka zorganizowana została w 70 sklepach. Z zebranych produktów przygotowano paczki dla 3 tysięcy osób.
Caritas organizuje zbiórki żywności w Polsce od grudnia 2011 roku, przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. W pięciu dotychczasowych zbiórkach łódzka Caritas pozyskała 50 ton żywności, z której udało się przygotować 11 tysięcy paczek dla potrzebujących.
Pozdrawiam
Tomasz Kopytowski
Kierownik ds. marketingu społecznego
Caritas Archidiecezji Łódzkiej
90-507 Łódź, ul. Gdańska 111
tel./faks: (42) 639 95 80/81/82
Caritas na Facebooku:
W sobotę 28 września modlimy się o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszych miast i wsi. My wychodzimy razem z Kościoła o godz. 14:45 i będziemy się tradycyjnie modlić przy kapliczce za myjnią samochodową