Apel o pomoc dla Syrii

07
Wrz

baner_syria

Wszyscy jesteśmy świadkami tragedii wojny, jaka rozgrywa się w Syrii. Najbardziej cierpią niewinni, w tym dzieci. Ten konflikt bardzo mocno dotyka również syryjskich chrześcijan, wielu z nich za przynależność do Chrystusa straciło życie, setki tysiące, aby je ratować, uciekło z kraju. Ofiarę z życia ponoszą również osoby duchowne, w tym katoliccy księża.

Odpowiadając na apel papieża Franciszka o pokój w Syrii, w rejonie Bliskiego Wschodu i na całym świecie, w porozumieniu z Ks. Abp. Wiktorem Skworcem delegatem KEP ds. działalności w Polsce Pomoc Kościołowi w Potrzebie, zwracamy się z gorącą i pilną prośbą o podjęcie Modlitwy o Pokój w Syrii (poniżej w załączniku przekazujemy pełen tekst siedmiodniowej modlitwy). Modlitwę tę przygotowało papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i jest ona prowadzona niemal na całym świecie.

W 2013 roku Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazało już 971 tys. Euro na pomoc uchodźcom z Syrii. Potrzebujących jest nadal wielu i niestety z każdym dniem ich przybywa. Według najnowszych informacji, każdego dnia granicę Syrii przekracza ok. 5 tys. osób, szukając schronienia w Turcji, Libanie, Iraku czy Jordanii. Swoją ojczyznę opuściło już ponad 2 mln Syryjczyków, blisko połowa z nich to dzieci. Sekcja Polska Pomoc Kościołowi w Potrzebie również angażuje się w pomoc w Syrii.

Dla wszystkich, którzy pragną wesprzeć uchodźców z Syrii podajemy numer konta, na które można dokonać wpłat z dopiskiem „Syria”.

ING Bank Śląski o/Warszawa
31 1050 1025 1000 0022 8674 7759

ks. Paweł Bogusz zaprasza na wyjazd rowerowy młodzież w dniach 13-21 lipca oraz na wyjazd do Taize w dniach 8-17 sierpnia 2020 roku. Informacje u  nas w zakrystii i w gablotach
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138