Filmowy Ruch Ewangelizacyjny

15
Cze

W przyszłą niedzielę 22 czerwca  w naszej parafii będziemy gościć p.Benona Wylegałę założyciela Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego.

Pan Benon tego dnia wygłosi świadectwo swojej wiary i wyświetli niezwykle poruszający film pt. “The Human Experience” – “Wszystko o człowieku”.

informacja o filmie “The “The Human Experience” – “Wszystko o człowieku”  została zawarta w poprzednim mailu. Dla ułatwienia podaję link odsyłający do artykułu z Gościa Niedzielnego na temat filmu. Jest tam też trailer, który można zamieścić na Waszej witrynie parafialnej.

http://bielsko.gosc.pl/doc/2000568.Film-ktory-zmienil-niejedno-zycie

Ideą FRE jest by w czasie, gdy obraz ma tak ogromną siłę przekazu ewangelizować właśnie przez FILM. Wykorzystując film jako narzędzie Nowej Ewangelizacji jestem wyposażony we wszystkie potrzebne do tego celu  akcesoria: specjalny ekran (4 x 2,70 metra), niezależne nagłośnienie i profesjonalny projektor, tak więc swobodnie mogę się przemieszczać i wyświetlać filmy zwłaszcza w przestrzeni sakralnej, w miejscu gdzie szczególnie jest obecny Pan Jezus.

Aktualnie ewangelizuję szczególnie poprzez filmy moich przyjaciół – Lecha Dokowicza i Macieja Bodasińskiego – “Ja Jestem” ; “Ostatnie wezwanie”– film o Matce Bożej; “Syndrom”; “Duch”; “Basia”; “Egzorcyzmy Anneliese Michel”; “Boskie Oblicze”; “Cywilizacja śmierci”  i  “Śmierć na życzenie”.

 

Oczywiście, jest wiele innych filmów, które można wyświetlić. Nie sposób ich wszystkich wymienić. Spośród tych, które warto zaprezentować są:

“The human experience”  (Wszystko o człowieku),

Największy z cudów”,

Cristiada”,

“The Grace Card”  (Łaska i miłosierdzie),

“Fireproof”  (Próba ogniowa),

“The Ultimate Gift”

“The Perfekt Wave”   (Doskonała fala)

“Z dalekiego kraju” (film Krzysztofa Zanussiego wraz ze specjalnym wywiadem dla FRE)

 i inne.

Posługuję w taki sposób , że np. od soboty wieczorem oraz w niedzielę jestem z księżmi cały czas (na wszystkich Mszach św.) i głoszę krótkie świadectwo, które ma miejsce zaraz przed ogłoszeniami parafialnymi i końcowym błogosławieństwem. W ten sposób zapraszam jednocześnie na film, który będzie wyświetlany np. bezpośrednio po ostatniej wieczornej Eucharystii, bądź wcześniej w zależności od rozkładu niedzielnych Mszy św. Zawsze przed filmem wprowadzam w temat konkretnego obrazu, natomiast po projekcji podejmujemy wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

Oczywiście moja posługa nie ogranicza się wyłącznie do formy wcześniej wspomnianej. Innym sposobem działania mogą być projekcje (np. ze świadectwem) podczas rekolekcji, konferencji i innych wydarzeń ewangelizacyjnych trwających np. jeden – dwa tygodnie zwłaszcza w okresie wakacyjnym, które mają miejsce na terenie danej parafii bądź diecezji. Niejednokrotnie podczas tych spotkań podejmuję również – i to jest też ten inny sposób działania ewangelizacyjnego – temat postu i modlitwy postnej.

Pragnę nadmienić, że ewangelizacja, której się podjąłem jest jedynym moim zajęciem. Krótko mówiąc, jako osoba świecka całkowicie oddałem się tej pracy starając się podchodzić do tematu w pełni profesjonalnie.

W oparciu o własne doświadczenie chciałbym zapewnić, że taka forma ewangelizacji przynosi naprawdę piękne owoce. Są już konkretne świadectwa.

Myślę, że warto podjąć tę formę i sposób trafiania do ludzi, a zwłaszcza do młodych. Rad byłbym, gdybym mógł w ustalonym wcześniej terminie posługiwać w Waszej Parafii.

Pozostaję do dyspozycji Księdza Proboszcza. Proszę tylko wyznaczyć termin i zsynchronizujemy w czasie nasze wspólne działania.

Dziełu FRE pobłogosławił ks. bp Tadeusz Rakoczy oraz ks. bp Roman Pindel.


W załączniku pozwolę sobie przesłać:

1. Tekst błogosławieństwa ks. biskupa,

2. Pismo polecające mojego ks. proboszcza

3. Jedną z referencji.

Więcej informacji o FRE w linkach:

ks. Paweł Bogusz zaprasza na wyjazd rowerowy młodzież w dniach 13-21 lipca oraz na wyjazd do Taize w dniach 8-17 sierpnia 2020 roku. Informacje u  nas w zakrystii i w gablotach
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138