Kom. Abp. przed Pielgrz. Grup Żywego Różańca do MB Łaskiej

05
Paź

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

przed III Archidiecezjalną Pielgrzymką Grup Żywego Różańca

do Sanktuarium Matki Boskiej Łaskiej

 

 

Sobór Watykański II przypomniał, że Matka Najświętsza jest „znakiem niezawodnej nadziei i pociechy dla pielgrzymującego Ludu Bożego”. W październiku, miesiącu nabożeństw różańcowych, duszpasterze i wierni świeccy z Archidiecezji Łódzkiej pielgrzymują do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej, aby dziękować za łaski otrzymywane przez Jej pośrednictwo, prosić o dalszą opiekę i zapewnić, że uczynią „wszystko, cokolwiek Jezus im powie” (J 2,5).

Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 11 października. Uroczystość rozpocznie świadectwo Sióstr Loretanek o godz. 1045. Mszy Świętej koncelebrowanej o godz. 1200 będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. bp Antoni Dydycz, Biskup Senior Diecezji Drohiczyńskiej. Na zakończenie pielgrzymki przewidziany jest koncert.

Do udziału w pielgrzymce zaproszeni są członkowie wszystkich Grup Żywego Różańca, kapłani diecezjalni i zakonni, siostry zakonne, alumni i wierni świeccy. Księża Proboszczowie proszeni są o pomoc w organizowaniu przyjazdu grup pielgrzymkowych do Łasku.

 

   X Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Łódzki

 

pielgrzymka-do-lasku

15.09 w niedzielę odbędzie się Wieczór Uwielbienia o godzinie  19:00
Młodzież klas 7, 8 i 1 liceum- przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie  formacyjne wraz z rodzicami w środę 18 września o godz. 18:40