Kom. Abpa na XVIII Dzień Życia Konsekrowanego

26
Sty
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej

Komunikat o obchodach

XVIII Światowego Dnia Życia Konsekrowanego

 

Obchody XVIII Światowego Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w niedzielę 2 lutego br. W tym dniu Mszy świętej koncelebrowanej o godz. 1230  w Bazylice Archikatedralnej będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Władysław Ziółek. Do wspólnej modlitwy w Archikatedrze, podczas której będziemy dziękować Bogu za dar życia konsekrowanego, serdecznie zapraszam kapłanów, wspólnoty seminariów duchownych, zakony, zgromadzenia, instytuty, świeckie osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych.

Tego samego dnia przebywając w Rzymie wraz z Księżmi Biskupami Pomocniczymi w ramach wizyty ad limina Apostolorum będę polecał Bogu wiernych zgromadzonych w Bazylice Archikatedralnej Łódzkiej i wszystkie osoby życia konsekrowanego podczas Mszy świętej koncelebrowanej z Ojcem Świętym Franciszkiem w Bazylice Świętego Piotra.

Wszystkim osobom świętującym XVIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego z serca błogosławię

 

 

 

                                                                                X Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Łódzki

W sobotę 28 września modlimy się o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszych miast i wsi. My wychodzimy razem z Kościoła o godz. 14:45 i będziemy się tradycyjnie modlić przy kapliczce za myjnią samochodową