Kom. Abpa o Pielgrzymce do Ziemi Świętej

15
Wrz
komunikat-arcybiskupa-metropolity-lodzkiego_

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

o Archidiecezjalnej Pielgrzymce do Ziemi Świętej

 

Drodzy Archidiecezjanie,

Papież Benedykt XVI zapowiadając Rok Wiary zachęcał do odbywania pielgrzymek do miejsc świętych. „Pielgrzymki wiary” miały być jedną z głównych form przeżywania Roku Wiary. Dlatego w naszych dotychczasowych pielgrzymkach było zawsze odniesienie do Roku Wiary.

Benedykt XVI zachęcał również do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej, abyśmy pogłębili swoją wiarę, nawiedzając miejsca związane z obecnością Jezusa Zbawiciela i Maryi, Jego Matki.

Zapowiedziana wcześniej pielgrzymka do Ziemi Świętej odbędzie się w dniach od 14 do 21 września br. Będę jej przewodniczył. Pragnę zapewnić, że we wszystkich miejscach świętych, które nawiedzimy będziemy obejmować wspólną modlitwą drogich Archidiecezjan, a w sposób szczególny osoby chore, cierpiące i osamotnione. Będziemy też prosić Jezusa w Jego ziemskiej Ojczyźnie o głęboką i dojrzałą wiarę dla wszystkich, którzy stanowią  Kościół łódzki. W dniu 17 września zaś otoczymy naszą modlitwą ks. arcybiskupa Konrada Krajewskiego, który w Rzymie będzie przyjmował święcenia biskupie.

Wszystkim z serca błogosławię

 

+ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Łódzki
Spotkanie dzieci klas II z rodzicami odbędzie się w przyszły poniedziałek 8 czerwca o godz. 19:10 w Kościele..
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138