Kom. Abpa o pielgrzymce grup Żywego Różańca do MB Łaskiej

06
Paź
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

przed I Archidiecezjalną Pielgrzymką Grup Żywego Różańca

do Sanktuarium Matki Boskiej Łaskiej

 

 

Papież Franciszek w encyklice „Lumen fidei” podkreślił, że „Matka Pana jest doskonałą ikoną wiary” (nr 58). Organizowane nabożeństwa i spotkania w sanktuariach maryjnych, zwłaszcza w Roku Wiary, pomagają na nowo uznać szczególną rolę Maryi w tajemnicy zbawienia, pokochać Ją synowską miłością oraz naśladować Jej wiarę i cnoty.

W niedzielę 13 października br. grupy różańcowe Archidiecezji Łódzkiej po raz pierwszy będą pielgrzymować do sanktuarium Matki Boskiej Łaskiej. Pątniczy trud rozpocznie o godz. 1100 modlitwa różańcowa. W południe celebrowana będzie Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego. Całość zakończy koncert w wykonaniu Siewców Lednicy. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na okolicznościowych plakatach zamieszczonych w gablotach parafialnych.

Pielgrzymując będziemy duchowo łączyć się z Ojcem Świętym Franciszkiem, który w niedzielę 13 października zawierzy świat Niepokalanemu Sercu Maryi i w łączności z sanktuariami maryjnymi całego świata odmówi modlitwę różańcową w intencjach Kościoła i całego świata.

W Dzień Papieski chcemy także modlić się o kanonizację Jana Pawła II, który w 2002 roku poświęcił korony dla Matki Boskiej Łaskiej i Dzieciątka Jezus. Koronacja miała miejsce przed ośmioma laty 25 września 2005 r. W Łaskiej Kolegiacie znajdują się także relikwie błogosławionego Jana Pawła II.

Zachęcam drogich Archidiecezjan do licznego udziału w I Archidiecezjalnej Pielgrzymce Grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Boskiej Łaskiej. Zaproszenie to kieruję do wszystkich kapłanów diecezjalnych i zakonnych, sióstr zakonnych, alumnów i wiernych świeckich. W sposób szczególny zapraszam do udziału w tej uroczystości czcicieli Matki Bożej Różańcowej. Nie może też zabraknąć świeckich apostołów różańca. Księży Proboszczów proszę o pomoc w organizowaniu pielgrzymek do Łasku.

Serdecznie błogosławię wszystkich, którzy w niedzielę 13 października zgromadzą się ze mną w kolegiacie łaskiej, aby wspólnie uczcić Królową Różańca Świętego.

 

 

X Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Łódzki