Kom. Abpa o Wystawie – Papież Pilegrzym

09
Lis
komunikat-arcybiskupa-metropolity-lodzkiego_

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

o Wystawie „PIELGRZYM TYSIĄCLECIA”

 

         27 kwietnia przyszłego roku, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II. Decyzją Ojca Świętego Franciszka razem z naszym Wielkim Rodakiem tytuł świętego otrzyma również błogosławiony Papież Jan XXIII. Jest to wydarzenie od dawna przez nas oczekiwane. W ramach przygotowania do kanonizacji należy poznawać życie i nauczanie Jana Pawła II, aby naśladując jego miłość do Chrystusa i Matki Najświętszej, jeszcze bardziej wzrastać w wierze, nadziei i miłości.

         Dobrą pomocą w tym zakresie jest zorganizowana w Łodzi wystawa „Pielgrzym Tysiąclecia”, która została otwarta 27 października br. w WYTWÓRNI przy ulicy Łąkowej 29. Do 20 stycznia przyszłego roku będzie można zobaczyć ponad 300 unikatowych zdjęć pokazujących Jana Pawła II. Wystawa podzielona jest na 21 części, związanych z kolejnymi etapami pontyfikatu, począwszy od wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża, poprzez jego pielgrzymki i spotkania, aż po śmierć. Odwiedzający wspierają akcję Caritas Archidiecezji Łódzkiej pod hasłem „Miłość na talerzu”, bowiem 10% z każdego biletu wstępu przekazane zostanie na dożywianie dzieci. Więcej informacji można uzyskać na stronie wystawy, której adres znajduje się na okolicznościowym plakacie zamieszczonym w gablocie parafialnej.

         Zachęcam Drogich Archidiecezjan do obejrzenia tej wyjątkowej ekspozycji ukazującej niezwykły Pontyfikat. Niech dzięki niej, zwłaszcza dzieci i młodzież poznają postać Papieża – Polaka, którego już za życia zwano Wielkim. Organizatorom i zwiedzającym wystawę serdecznie błogosławię

 

X Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Łódzki

Łódź, dnia 30 października 2013 r.

15 sierpnia Msze święte o godzinie 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i o 20:00!
Nie ma Mszy o 18:00 jest o 20:00 

Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138