Kom. Biskupów Pomocniczych

18
Kwi
komunikat-biskupow-pomocniczych

Komunikat Biskupów Pomocniczych

Archidiecezji łódzkiej

 

 

Drodzy Siostry i Bracia,

zbliża się dzień Imienin naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity Marka Jędraszewskiego. W przeddzień dnia jego Patrona, św. Marka Ewangelisty, tj. w piątek 24 kwietnia, we wszystkich kościołach Archidiecezji Łódzkiej będą zanoszone modły w intencji Dostojnego Solenizanta. Główna uroczystość odbędzie się tego dnia o godz. 1200 w Archikatedrze. Koncelebrze będzie przewodniczył Arcybiskup Metropolita Łódzki.

Święty Marek, ewangelista jest także Patronem Księdza Biskupa Marka Marczaka, nowego Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Łódzkiej, który swoje imieniny będzie obchodził wspólnie z Księdzem Arcybiskupem Metropolitą.

Do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszamy kapłanów diecezjalnych i zakonnych, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich. We wspólnocie Kościoła łódzkiego, za wstawiennictwem św. Marka Ewangelisty będziemy prosić Chrystusa o błogosławiony dar wielorakich łask i błogosławieństw dla naszego Arcybiskupa Metropolity i Biskupa Pomocniczego.

Po zakończeniu Mszy Świętej przewidziano w rezydencji Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego możliwość składania indywidualnych życzeń.

 

 

X Adam Lepa
X Ireneusz Pękalski

 

Biskup Pomocniczy Senior
Biskup Pomocniczy

Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138