Kom. o uroczystości nadania paliusza

23
Cze
komunikat-biskupow-pomocniczych

Kuria Metropolitalna

       Łódzka

 Komunikat Biskupów Pomocniczych
o Uroczystości Nadania Paliusza
Arcybiskupowi Metropolicie Łódzkiemu

Metropolię Łódzką ustanowił Papież Jan Paweł II 25 marca 2004 r. W jej skład weszła Archidiecezja Łódzka oraz Diecezja Łowicka. W następstwie tej decyzji arcybiskup Władysław Ziółek mianowany został pierwszym metropolitą nowo powstałej prowincji kościelnej.

Symbolem władzy metropolitalnej jest paliusz. Zgodnie ze starą tradycją nowo mianowany metropolita otrzymuje go z rąk Następcy św. Piotra w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, tj. w dniu 29 czerwca.

Nowy Metropolita Łódzki, ks. arcybiskup Marek Jędraszewski udaje się w najbliższych dniach do Rzymu, aby z rąk Ojca Świętego Franciszka otrzymać paliusz. Uroczystość odbędzie się w sobotę 29 czerwca, o godz. 900 w bazylice św. Piotra. Naszemu Arcypasterzowi będą towarzyszyć uczestnicy archidiecezjalnej pielgrzymki do Rzymu wraz z Księżmi Biskupami.

Informując o tym ważnym wydarzeniu prosimy Archidiecezjan o modlitwę w intencji Metropolity Łódzkiego, w sposób szczególny zaś w dniu wręczenia paliusza tj. 29 czerwca br.

 

                                                                                  Biskupi Pomocniczy

                                                                                  Archidiecezji Łódzkiej

                                                                                  Biskup Adam Lepa

                                                                                  Biskup Ireneusz Pękalski

Łódź, 17 czerwca 2013 r.

Roraty w  dni powszednie adwentu o godz. 6:45. Nie ma Mszy św. o g.8:00
Dzieci klas III wraz z rodzicami-msza św. za tydzień 8.12 o godz. 16:00  / katecheza odbędzie się 12.12 ( czwartek) o godz. 18:45
Rodziny Kościoła Domowego podejmują  akcję  pomocy najuboższym pt. Podziel się miłością“ . Zbieramy datki i paczki do 14 grudnia
Pielrzymów do Gruzji i Armenii zapraszam jutro ( poniedziałek )  9.12 na godz. 19:00. Zapisy z paszportem i wpłata 1000 złotych.