Komuniakt o Pielgrzymce Rodzin do Pabianic

24
Maj
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej

KOMUNIKAT METROPOLITY ŁÓDZKIEGO

PRZED ARCHIDIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĄ RODZIN

DO SANKTUARIUM ŚW. MAKSYMILIANA W PABIANICACH

 

W tym roku pielgrzymka rodzin do Sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach odbędzie się w niedzielę 31 maja. Głównym celebransem uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej o godz. 1230 będzie ks. biskup Gerard Kusz z Diecezji Gliwickiej, członek Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Hasłem pielgrzymki są słowa  Zbudowani na Chrystusie.

Podczas liturgii nastąpi uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, na które zaproszone są małżeństwa niezależnie od stażu małżeńskiego. Jubilaci na uroczystość przybywają z drukiem zgłoszeniowym od swojego Proboszcza, a na zakończenie Mszy Świętej otrzymują „Pamiątkę Jubileuszu” z moim błogosławieństwem.

Bezpośrednio po Mszy świętej przewidziany jest wspólny posiłek, a następnie festyn rodzinny.

Do uczestnictwa w pielgrzymce serdecznie zapraszam rodziny ze wszystkich parafii naszej Archidiecezji a w sposób szczególny członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Kościoła Domowego Ruchu Światło-Życie.

Księży Proboszczów proszę o pomoc w zorganizowaniu wspólnego przejazdu do pabianickiego Sanktuarium. Każdej delegacji powinien przewodniczyć kapłan.

Wszystkim, którzy wezmą udział w tej pielgrzymce, z serca błogosławię

 

X Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Łódzki

W czwartek (17.10.) o 18.40 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców. Zapraszamy!​
Od 14 października dzieci uczestniczą w Różańcu razem z dorosłymi o 17:15.
W środę 16.10.2019 o 18.45 spotkanie klas 8 przygotowujących się do  bierzmowania. Najbliższy krąg biblijny w środę o 18:45.