Komunikarty Kurii Metropolitalnej – 11.06.2017

11
Cze
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
  1. Dokładnie w 30. rocznicę przyjazdu Św. Jana Pawła II do Łodzi, 13 czerwca o godz. 10.00, zgromadzimy się przed tablicą pamiątkową znajdującą się na budynku Urzędu Miasta Łodzi, aby naszą obecnością i modlitwą oddać hołd naszemu Wielkiemu Rodakowi, który jest także Honorowym Obywatelem Miasta Łodzi. Tego dnia o godz. 12.00 będą sprawowane uroczyste Msze św. w następujących kościołach: w Bazylice Archikatedralnej, w kościele pod wezwaniem Świętej Anny, w kościele pod wezwaniem Najświętszego Imienia Maryi oraz w kościele pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszach św., przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II przy katedrze i przed tablicami znajdującymi się: na lotnisku im. Władysława Reymonta, przy ulicy Pabianickiej oraz przy ulicy Biskupa Wincentego Tymienieckiego zostaną złożone kwiaty.
  2. Chrześcijańskie Spotkania Młodych – Moszczenica 2017 odbędą się w dniach 14-16 czerwca w Moszczenicy pod hasłem Idźcie i głoście. W ramach spotkania zapraszamy do kościoła parafialnego (ul. Cmentarna 6) na Mszę św. o godz. 11.00 z procesją Bożego Ciała pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Marczaka Administratora Archidiecezji Łódzkiej. Drugi ważny element to koncert ewangelizacyjny o godz. 16.00 w amfiteatrze przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy (ul. Dworcowa 16 a) zakończony wspólną modlitwą uwielbienia z uroczystą adoracją Najświętszego Sakramentu w monstrancji ze spotkań młodzieży w Lednicy. Na scenie wystąpią: Mocni w Duchu, Magda Anioł, Viola Brzezińska, Fragua, Metanoia oraz gospodarze: Schola Dziecięco-Młodzieżowa z Parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy i Zespół Muzyczny im. Bł. Wincentego Matuszewskiego. Świadectwem swojego życia podzielą się: Krzysztof Sowiński (członek wspólnoty Głos Pana w Skierniewicach) oraz Piotr Oleksik (założyciel grupy piłkarskiej Mekka Street współpracującej z Fundacją Realu Madryt). Modlitwie przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Marczak.do dobrowolnego wykorzystania:

    Organizatorzy chcąc uatrakcyjnić czas oczekiwania na modlitwę i koncerty proponują uczestnikom możliwość udziału w tematycznych warsztatach oraz kibicowanie piłkarzom reprezentującym Policję i Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Udział w całym przedsięwzięciu jest całkowicie bezpłatny. Osoby przyjezdne będą mogły skorzystać z darmowego, strzeżonego i monitorowanego video pola namiotowego z dostępem do sieci Internet. W czwartek i piątek organizatorzy zapraszają uczestników na bezpłatną zupę.

    Patronatem Honorowym spotkanie obieli: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Marczak Administrator Archidiecezji Łódzkiej, Zbigniew Rau Wojewoda Łódzki, Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego, Stanisław Cubała Starosta Powiatu Piotrkowskiego oraz Marceli Piekarek Wójt Gminy Moszczenica. Patronat Medialny – TVP3 Łódź, Gość Niedzielny oraz Niedziela Łódzka.

  3. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na 80-tą Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 1-2 lipca pod hasłem „Wdzięczność i misja”. Rozpocznie się ona Sympozjum Ewangelizacyjnym w sobotę o godz. 15.00. W niedzielę o godz. 12.00 celebrowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Turzyńskiego, delegata KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli. Pielgrzymka zakończy się o godz.16.30 nabożeństwem rozesłania. Pełny program znajdziemy na plakatach wywieszonych w gablocie.
  4. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza na szósty Wieczór Maryjny, który odbędzie się we wtorek 13 czerwca o godz. 19.30 w siedzibie duszpasterstwa (ul. Ks. I. Skorupki 5, Łódź). Spotkanie pt.: Prawdziwe nabożeństwo do Matki Bożej poprowadzi ks. Jacek Szewczyk, duszpasterz młodzieży salezjańskiej z Czerwińska.