Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego w sprawie modlitwy za prześladowanych chrześcijan

04
Sty
komunikat-arcybiskupa-metropolity-lodzkiego_

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

w sprawie modlitwy za prześladowanych chrześcijan

 

Nasi siostry i bracia chrześcijanie w wielu rejonach świata cierpią prześladowanie i są zabijani z powodu wyznawanej wiary w Jezusa Chrystusa. Wśród nich znajduje się Pakistanka Asia Bibi, matka pięciorga dzieci, która została skazana na karę śmierci przez powieszenie, ponieważ nie wyrzekła się wiary w Chrystusa. Już szóste Boże Narodzenie przeżyła ona w celi śmierci. Tragiczny los naszych sióstr i braci chrześcijan nie może nam być obojętny.

Przyjmując z wdzięcznością inicjatywę Rady Społecznej przy Arcybiskupie Metropolicie Łódzkim zapraszam do udziału w Mszy świętej w intencji uwolnienia Asii Bibi i wszystkich prześladowanych chrześcijan na całym świecie, która będzie sprawowana w Bazylice Archikatedralnej Łódzkiej w Niedzielę Chrztu Pańskiego, 11 stycznia br. o godzinie 19.00. Proszę także, aby tego samego dnia w każdej parafii Archidiecezji Łódzkiej została odprawiona Msza święta w tych intencjach.

Siostry i Bracia, łączy nas jedna wiara i jeden Chrzest święty. Niech zjednoczy nas między sobą i z wszystkimi chrześcijanami, zwłaszcza tymi, którzy cierpią jedna modlitwa o uwolnienie Pakistanki Asii Bibi, oraz o ustanie wszelkich prześladowań wyznawców Jezusa Chrystusa.

Wszystkim Wam Siostry i Bracia serdecznie błogosławię

 

X Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Łódzki

Spotkanie dzieci klas II z rodzicami odbędzie się w przyszły poniedziałek 8 czerwca o godz. 19:10 w Kościele..
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138