Komunikat Kurii Metropolitalnej Łódzkiej 2 października 2016

02
Paź
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
  1. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi serdecznie zaprasza na uroczystą Inaugurację roku akademickiego 2016/2017, która odbędzie się w poniedziałek 10 października. O godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego. Następnie w gmachu seminaryjnym odbędzie się dalsza część uroczystości. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu skierowane jest w sposób szczególny do Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

 

  1. Pierwsze spotkanie z cyklu „PKB Młodych” odbędzie się w piątek 7 października o godz. 19.00 w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) na temat: Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie (Mt 5, 3). Poprowadzi je, odpowiadając na pytania młodzieży, ks. dr Sławomir Wasilewski – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.
  2. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza wszystkich związanych z posługą chorym na wspólne przejście przez Bramę Miłosierdzia w kościele pw. św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim w niedzielę 9 października. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w salce parafialnej, po którym nastąpi Msza św. w kościele o godz. 18.00.
Trwa czas Komunii świętej wielkanocnej (3. przykazanie kościelne). Zapraszamy na mszę św. - jeśli jeszcze nie w niedzielę, to w dni powszednie. Spowiedź w czasie Mszy św. lub na indywidualne umówienie.
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138