Komunikat Kurii o inicjatywie Papieża Franciszka 24 godziny dla Pana

23
Mar
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej

Kuria Metropolitalna Łódzka uprzejmie informuje, że ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski zwraca się do Przewielebnego Księdza Proboszcza z uprzejmą prośbą o przekazanie wiernym swojej parafii informacji o inicjatywie Ojca Świętego Franciszka: „24 godzin dla Pana”.

Papieska Rada do Spraw Krzewienia Nowej Ewangelizacji w piśmie z dnia 24 lutego br. informuje: „W tym samym czasie, w Rzymie, Papież Franciszek będzie przewodniczył celebracji pokutnej w Bazylice św. Piotra. Po jej zakończeniu Spowiedź Święta wraz z Adoracją Eucharystyczną będą kontynuowane przez 24 godziny w wybranych kościołach Rzymu, aby wszyscy, którzy tego pragną dostąpili miłosierdzia Bożego. W sobotę 29 marca 2014 roku o godz. 17.00 w Kościele Ducha Świętego in Sassia, sanktuarium rzymskim Bożego Miłosierdzia, zostanie uroczyście zakończona inicjatywa „24 godzin dla Pana” w celebracji I Nieszporów z Niedzieli in Laetare”.

W Liście papieskiej Rady czytamy dalej: „niniejsza propozycja jest przeznaczona dla całego Kościoła, z zamiarem stworzenia dobrej, corocznej tradycji w IV Niedzielą Wielkiego Postu”.

W Archidiecezji Łódzkiej, nieprzerwanie przez 24 godziny, rozpoczynając 28 marca br. o godzinie 17.00 i kończąc 29 marca także o godz. 17.00, będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty oraz adorowania Najświętszego Sakramentu w Bazylice Archikatedralnej Łódzkiej.

Kuria Metropolitalna Łódzka jednocześnie informuje, że ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita łódzki poleca, aby podczas parafialnych rekolekcji wielkopostnych wydłużyć czas posługiwania kapłanów w Sakramencie Pokuty tak długo, jak jest to konieczne, nawet do północy. Jest to podyktowane ciągle wydłużającym się czasem pracy wiernych świeckich. Ksiądz Arcybiskup Metropolita serdecznie prosi, aby także w ten sposób wyjść na przeciw potrzebom wiernych.

 

 

                                                                                               X Adam Lepa

                  Wikariusz Generalny

ks. Paweł Bogusz zaprasza na wyjazd rowerowy młodzież w dniach 13-21 lipca oraz na wyjazd do Taize w dniach 8-17 sierpnia 2020 roku. Informacje u  nas w zakrystii i w gablotach
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138