KOMUNIKAT O 40. ROCZNICY ŚWIĘCEŃ KSIĘDZA BISKUPA IRENEUSZA PĘKALSKIEGO

03
Cze
komunikat-arcybiskupa-metropolity-lodzkiego_

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY ŁÓDZKIEGO

O 40. ROCZNICY ŚWIĘCEŃ KSIĘDZA BISKUPA IRENEUSZA PĘKALSKIEGO

 

W tym roku Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski obchodzi 40. rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji Dostojny Jubilat, wraz ze swoimi kursowymi braćmi kapłanami, w sobotę 7 czerwca o godzinie 12.00, w Bazylice Archikatedralnej Łódzkiej będzie sprawował Mszę świętą dziękczynną. Na uroczystość tę jak najserdeczniej zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego, kleryków i wiernych świeckich.

Rocznica kapłaństwa jest dobrą sposobnością, aby razem z Najdostojniejszym Jubilatem wyrazić wdzięczność Bogu za dary Ducha Świętego, jakimi ubogacił Księdza Biskupa, a także za wszelkie dobro, które stało się udziałem Kościoła Łódzkiego, dzięki Jego ofiarnej pracy. W czasie uroczystości będziemy także wypraszać Boże błogosławieństwo na dalsze lata posługi Biskupa Ireneusza.

Proszę wszystkich wiernych Archidiecezji Łódzkiej też o modlitwę w intencji Najdostojniejszego Jubilata. Niech Jezus Chrystus – Jedyny i Najwyższy Kapłan – pozwoli Mu radować się obfitymi owocami Jego biskupiej misji dla dobra całego Kościoła.

 

 

                                                                                                                                           X Marek Jędraszewski

       Arcybiskup Metropolita Łódzki

Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138