KOMUNIKAT O 40. ROCZNICY ŚWIĘCEŃ KSIĘDZA BISKUPA IRENEUSZA PĘKALSKIEGO

03
Cze
komunikat-arcybiskupa-metropolity-lodzkiego_

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY ŁÓDZKIEGO

O 40. ROCZNICY ŚWIĘCEŃ KSIĘDZA BISKUPA IRENEUSZA PĘKALSKIEGO

 

W tym roku Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski obchodzi 40. rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji Dostojny Jubilat, wraz ze swoimi kursowymi braćmi kapłanami, w sobotę 7 czerwca o godzinie 12.00, w Bazylice Archikatedralnej Łódzkiej będzie sprawował Mszę świętą dziękczynną. Na uroczystość tę jak najserdeczniej zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego, kleryków i wiernych świeckich.

Rocznica kapłaństwa jest dobrą sposobnością, aby razem z Najdostojniejszym Jubilatem wyrazić wdzięczność Bogu za dary Ducha Świętego, jakimi ubogacił Księdza Biskupa, a także za wszelkie dobro, które stało się udziałem Kościoła Łódzkiego, dzięki Jego ofiarnej pracy. W czasie uroczystości będziemy także wypraszać Boże błogosławieństwo na dalsze lata posługi Biskupa Ireneusza.

Proszę wszystkich wiernych Archidiecezji Łódzkiej też o modlitwę w intencji Najdostojniejszego Jubilata. Niech Jezus Chrystus – Jedyny i Najwyższy Kapłan – pozwoli Mu radować się obfitymi owocami Jego biskupiej misji dla dobra całego Kościoła.

 

 

                                                                                                                                           X Marek Jędraszewski

       Arcybiskup Metropolita Łódzki

Roraty w  dni powszednie adwentu o godz. 6:45. Nie ma Mszy św. o g.8:00
Dzieci klas III wraz z rodzicami-msza św. za tydzień 8.12 o godz. 16:00  / katecheza odbędzie się 12.12 ( czwartek) o godz. 18:45
Rodziny Kościoła Domowego podejmują  akcję  pomocy najuboższym pt. Podziel się miłością“ . Zbieramy datki i paczki do 14 grudnia
Pielrzymów do Gruzji i Armenii zapraszam jutro ( poniedziałek )  9.12 na godz. 19:00. Zapisy z paszportem i wpłata 1000 złotych.