Komunikat o Uroczystości Świętej Faustyny, Patronki Łodzi

28
Wrz
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

przed Uroczystością Św. Faustyny,

Patronki miasta Łodzi

 

Od 2005 roku św. Faustyna Kowalska jest Patronką Łodzi. Helena Kowalska posłuszna woli zmartwychwstałego Chrystusa wyruszyła z naszego Miasta w świat, aby stać się wielką Apostołką Boga, który jest pełen miłosierdzia.

W uroczystość św. Faustyny Kowalskiej, tj. w sobotę 11 października br. o godz. 1800, w kościele św. Faustyny na Placu Niepodległości w Łodzi celebrowana będzie Msza Święta, po której wyruszy do Bazyliki Archikatedralnej procesja z relikwiami Świętej. Całość zakończy odnowienie Aktu Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu. Uroczystości odpustu ku czci Świętej będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski z Płocka.

Serdecznie zapraszam drogich Archidiecezjan, a w szczególności czcicieli Bożego Miłosierdzia, do udziału w modlitewnym spotkaniu z Patronką miasta Łodzi. Wszystkim uczestnikom uroczystości życzę obfitych łask miłosiernego Jezusa, uzyskanych przez wstawiennictwo Jego wielkiej Apostołki.

 

X Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Łódzki
Roraty w  dni powszednie adwentu o godz. 6:45. Nie ma Mszy św. o g.8:00
Dzieci klas III wraz z rodzicami-msza św. za tydzień 8.12 o godz. 16:00  / katecheza odbędzie się 12.12 ( czwartek) o godz. 18:45
Rodziny Kościoła Domowego podejmują  akcję  pomocy najuboższym pt. Podziel się miłością“ . Zbieramy datki i paczki do 14 grudnia
Pielrzymów do Gruzji i Armenii zapraszam jutro ( poniedziałek )  9.12 na godz. 19:00. Zapisy z paszportem i wpłata 1000 złotych.