Komunikat o zbiórce ofiar na pomoc dla Nepalu

09
Maj
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego o zbiórce ofiar na pomoc mieszkańcom Nepalu

 

 

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich, Archidiecezja Łódzka pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami żywiołu. Liczba ofiar kataklizmu sięga wielu tysięcy osób, zniszczonych jest wiele miast i wiosek, łącznie z infrastrukturą, co często uniemożliwia spieszącym z pomocą jakikolwiek kontakt drogą lądową. Wiele domów uległo kompletnemu zniszczeniu bądź zostało zasypanych przez zwały ziemi. Pierwszą potrzebą jest zapewnienie poszkodowanym dostępu do wody i środków czystości oraz podstawowa pomoc medyczna.

Archidiecezja Łódzka jednoczy się w pomocy ofiarom tej tragedii poprzez modlitwę i wsparcie materialne. Wszystkich Was, Drodzy Archidiecezjanie, proszę gorąco o dar serca i pomoc materialną dla naszych sióstr i braci w Nepalu. Swoją ofiarę będzie można złożyć dziś, po Mszy świętej, do przygotowanych w tym celu puszek Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Wszystkim, którzy przyjdą z pomocą ofiarom trzęsienia ziemia z serca błogosławię

 

 

X Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Łódzki

15.09 w niedzielę odbędzie się Wieczór Uwielbienia o godzinie  19:00
Młodzież klas 7, 8 i 1 liceum- przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie  formacyjne wraz z rodzicami w środę 18 września o godz. 18:40