Komunikat-Powstanie Warszawskie

26
Lip
komunikat-arcybiskupa-metropolity-lodzkiego_

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

w sprawie łódzkich obchodów 70. rocznicy wybuchu

Powstania Warszawskiego 1 sierpnia 2014 roku

 

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego dla Archidiecezji Łódzkiej jest szczególną sposobnością do oddania czci Powstańcom oraz bohaterskiej ludności Warszawy, a także uczczenia męczeńskiej śmierci Sługi Bożego księdza Tadeusza Burzyńskiego, kapłana Archidiecezji Łódzkiej, kapelana Powstania i żołnierza Armii Krajowej, który zginął 1 sierpnia 1944 roku w pierwszej godzinie toczących się walk.

Serdecznie zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich do udziału w uroczystej Mszy świętej sprawowanej w Bazylice Archikatedralnej Łódzkiej w piątek 1 sierpnia br. o godzinie 12.00, podczas której doczesne szczątki Sługi Bożego księdza Tadeusza Burzyńskiego zostaną złożone w sarkofagu przy tablicy upamiętniającej 153. kapłanów Kościoła Łódzkiego, jacy podczas II wojny światowej oddali swoje życie za wiarę, Kościół i Ojczyznę. Są to najprawdopodobniej jedyne szczątki łódzkiego Kapłana – męczennika, które można zidentyfikować.

 

 

         X Marek Jędraszewski

               Arcybiskup Metropolita Łódzki

ks. Paweł Bogusz zaprasza na wyjazd rowerowy młodzież w dniach 13-21 lipca oraz na wyjazd do Taize w dniach 8-17 sierpnia 2020 roku. Informacje u  nas w zakrystii i w gablotach
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138