KOMUNIKAT_uroczystość św. Józefa Patrona AŁ

16
Mar
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

przed uroczystością Świętego Józefa, Patrona Archidiecezji Łódzkiej

 

19 marca każdego roku Kościół powszechny oddaje cześć Świętemu Józefowi, Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny. Archidiecezja Łódzka w łączności z całym Kościołem i Ojcem Świętym Franciszkiem w pierwszą rocznicę inauguracji jego pontyfikatu, jednoczy się na modlitwie do swojego Patrona. Tego dnia o godzinie 18.00 zgromadzimy się w Bazylice Archikatedralnej, aby uczestniczyć we Mszy świętej koncelebrowanej, której będzie przewodniczył i homilie wygłosi ksiądz biskup Marian Florczyk z Kielc. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla Archidiecezji Łódzkiej.

W przeddzień kanonizacji pragnę przypomnieć zachętę jaką zawarł błogosławiony Jan Paweł II w adhortacji apostolskiej o świętym Józefie, Redemptoris custos: „Trzeba modlić się o [Jego] orędownictwo; jest ono ustawicznie potrzebne Kościołowi nie tylko dla obrony przeciw pojawiającym się zagrożeniom, ale także i przede wszystkim dla umocnienia go w podejmowaniu zadania ewangelizacji” (n. 29).

Do wspólnotowej modlitwy w tych intencjach oraz oddawania czci świętemu Józefowi, patronowi ludzi pracy i całej Archidiecezji Łódzkiej, zapraszam wszystkich kapłanów, osoby życia konsekrowanego, kleryków i wszystkich wiernych świeckich. W szczególny sposób zaproszenie kieruję do ludzi pracy oraz wszystkich, którym na ich dobru zależy.

W oczekiwaniu na spotkanie w łódzkiej archikatedrze w święto patronalne Archidiecezji Łódzkiej wszystkim serdecznie błogosławię

 

 

X Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Łódzki

 

Spotkanie dzieci klas II z rodzicami odbędzie się w przyszły poniedziałek 8 czerwca o godz. 19:10 w Kościele..
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138