Komunikaty Kurii 08.01.2017

08
Sty
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
  1. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na widowisko ewangelizacyjne pt.: „Betlejem w Łodzi”. Zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata w wykonaniu najbardziej znanych artystów scen polskich. Koncert „Betlejem w Łodzi” odbędzie się w czwartek 12 stycznia o godz. 19.00 w Atlas Arenie (ul. Bandurskiego 7, Łódź). Patronat honorowy: Pani Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. Bilety są do nabycia na stronie internetowej www.bilety24.pl (w parafiach) oraz w Kurii Metropolitalnej Łódzkiej (ul. Ks. I. Skorupki 3, Łódź).
  2. Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej serdecznie zaprasza na spotkania opłatkowe poszczególnych grup zawodowych:
  • Duszpasterstwo Nauczycieli oraz Wydział Katechetyczny: 10 I 2017 r., godz. 17.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14 – Bp Marek Marczak, 13 I 2017 r., godz. 16.00, Szkoła Podstawowa Nr 13 w Piotrkowie Tryb., ul. Dmowskiego 11 – Bp Marek Marczak,
  • Duszpasterstwo Środowisk Twórczych: 9 I 2017 godz. 19.00, Kościół Środowisk Twórczych w Łodzi, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22 – Bp Adam Lepa.
  1. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” (ul. Ks. I. Skorupki 5, Łódź) zaprasza na Wieczory Maryjne nawiązujące do przypadającej w tym roku setnej rocznicy objawień fatimskich. Odbywać się one będą każdego trzynastego dnia miesiąca z wyjątkiem okresu wakacyjnego. Pierwsze z nich, zatytułowane „Fatimskie wezwanie do pokuty i nawrócenia. Święty Kościół grzesznych ludzi”, w piątek 13 stycznia o godz. 19.30, poprowadzi, odpowiadając na pytania studentów, ks. dr Grzegorz Dziewulski wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim.
  2. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” (ul. Ks. I. Skorupki 5, Łódź) zaprasza w poniedziałek 9 stycznia o godz. 18.30 na spotkanie z ks. Józefem Gwoździem, werbistą, jedynym polskim misjonarzem pracującym w Panamie. Będzie to pierwszy etap przygotowania młodzieży Archidiecezji Łódzkiej do Światowych Dni Młodzieży w 2019 roku.
  3. Komenda Miejska Policji w Łodzi w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, zwraca się z apelem o zachowanie ostrożności na drodze. Każdy z nas jest pieszym, zatem pamiętajmy, by przy przechodzeniu przez jezdnię zachować szczególną ostrożność. Zanim wkroczymy na jezdnię należy poszukać bezpiecznego miejsca, najlepiej przejścia dla pieszych. Pora roku i pogoda sprawiają, że szybko zapada zmrok. Nosząc ciemne ubrania nie jesteśmy widoczni dla  kierujących pojazdami, dlatego dbając o własne bezpieczeństwo wyposażmy się w elementy odblaskowe, które zwiększą naszą widoczność i dadzą kierowcy szansę na wykonanie odpowiedniego manewru.
Trwa czas Komunii świętej wielkanocnej (3. przykazanie kościelne). Zapraszamy na mszę św. - jeśli jeszcze nie w niedzielę, to w dni powszednie. Spowiedź w czasie Mszy św. lub na indywidualne umówienie.
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138