Komunikaty Kurii Łódź 11.12.2016

11
Gru
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
  1. Kuria Archidiecezji Łódzkiej zachęca do zapalenia symbolicznej świecy 13 grudnia o godz. 19.30 w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego. Pamiętajmy w tym dniu, aby objąć modlitwą szczególnie tych, którzy zginęli lub cierpieli broniąc godności człowieka w naszej Ojczyźnie. Niech te zapalone świece przypominają nam również wartość życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
  2. Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego apeluje do wszystkich mieszkańców naszego regionu, by zachowali środki ostrożności podczas ogrzewania domów i mieszkań. Zachęcam do zaopatrzenia się w czujniki dymu i tlenku węgla, które w porę zasygnalizują pojawienie się niebezpieczeństwa. Ostatni sezon grzewczy w skali kraju przyniósł ponad 2200 podtruć tlenkiem węgla wymagających długiej hospitalizacji i 50 zatruć ze skutkiem śmiertelnym. Z kolei w pożarach 2200 osób zostało rannych, a ponad 300 zginęło. Nie dopuśćmy, by te tragiczne statystyki powtórzyły się w tym roku i w kolejnych latach. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich.
  3. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na rekolekcje adwentowe:

    DA Piątka – Centralne Duszpasterstwo Akademickie – Bazylika Archikatedralna, 11-14 XII, godz. 19.00, rekolekcje poprowadzi ks. Janusz Kopczyński, duszpasterz akademicki z Diecezji Warszawsko-Praskiej, wtorek (13 XII) – spowiedź,

     DA Węzeł – Salezjanie – Kościół pw. św. Teresy i św. Jana Bosko (ul. Kopcińskiego 1/3, Łódź), 18-20 XII, w niedzielę Eucharystia o godz. 19.00, w pozostałe dni o 19.30, rekolekcje poprowadzi ks. Wojciech Majchrzak SDB, pod hasłem: Czy myślisz po Bożemu?, poniedziałek (19.12) – spowiedź.

  4. Trzecie spotkanie z cyklu „PKB Młodych” (Praktyczna Korzyść Błogosławieństw) odbędzie się w piątek 16 grudnia o godz. 19.00 w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) na temat: Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię (Mt 5, 5). Poprowadzi je, odpowiadając na pytania młodzieży, Ks. Emil Parafiniuk – dyrektor Krajowego Biura Światowych Dni Młodzieży.
  5. Trzecie spotkanie z cyklu „PKB Młodych” (Praktyczna Korzyść Błogosławieństw) odbędzie się w piątek 16 grudnia o godz. 19.00 w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) na temat: Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię (Mt 5, 5). Poprowadzi je, odpowiadając na pytania młodzieży, Ks. Emil Parafiniuk – dyrektor Krajowego Biura Światowych Dni Młodzieży.
Spotkanie dzieci klas II z rodzicami odbędzie się w przyszły poniedziałek 8 czerwca o godz. 19:10 w Kościele..
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138