Komunikaty Kurii Łódzkiej 04.11.2018

05
Lis
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
 1. Zgodnie ze swoim statutem Kanonicy Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej będą sprawować
  w Bazylice Archikatedralnej Mszę św. w intencji zmarłych biskupów łódzkich oraz zmarłych członków Kapituły w środę 7 listopada o godz. 12.00. Po Mszy św. w krypcie biskupów łódzkich odbędą się modlitwy w intencji wszystkich zmarłych biskupów.
 2. W Święto Niepodległości (11 listopada) o godz. 9.30 w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego w intencji Ojczyzny oraz za wszystkich tych, którzy utracili życie w Jej obronie. Niech w tym dniu połączy nas wspólne dziękczynienie za dobro, któremu na imię Polska.
 3. II Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 18 listopada. W tegorocznym Orędziu Papież Franciszek napisał: „W ubiegłym roku w wielu diecezjach to doświadczenie wzbogaciło obchody pierwszego Światowego Dnia Ubogich. Wielu odnalazło ciepło domu, radość świątecznego posiłku i solidarność tych, którzy zechcieli podzielić się stołem w prosty i braterski sposób.”
  Łódzka CARITAS, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich, przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem przed 18 listopada. Zebrane w ten sposób dary posłużą do przygotowania wspólnego posiłku
  i spotkania dla najuboższych w parafii.
 4. Naszą powinnością jest pielęgnować pamięć o ogromie cierpienia polskich dzieci pochodzących z terenu całej okupowanej przez Niemców Polski i uwięzionych w obozie koncentracyjnym w Łodzi przy ul. Przemysłowej. Zapraszamy do udziału we Mszy św. sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Marczaka w czwartek 8 listopada
  o godz. 12.00
  w kościele pw. Opatrzności Bożej w Łodzi (ul. dr Józefa Kolińskiego 26), aby upamiętnić najmłodsze ofiary II wojny światowej.
 5. Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych zaprasza na kolejne spotkanie pt.: „Nierozerwalność małżeństwa w adhortacji Papieża Franciszka Amoris laetitia”, które odbędzie się 11 listopada o godz. 18.00 w dolnym kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). (Wszelkich informacji udziela Ks. Dominik Lubiński – paulubin@wp.pl, tel. 882 427 430)
Trwa czas Komunii świętej wielkanocnej (3. przykazanie kościelne). Zapraszamy na mszę św. - jeśli jeszcze nie w niedzielę, to w dni powszednie. Spowiedź w czasie Mszy św. lub na indywidualne umówienie.
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138