Komunikaty Kurii Łódzkiej 11.11.2018

12
Lis
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
 1. II Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 18 listopada. W tym dniu ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na Dom Opieki „Pomocna Dłoń” CARITAS Archidiecezji Łódzkiej w miejscowości Kaszewice niedaleko Bełchatowa. Dom ten będzie służył osobom starszym, potrzebującym opieki i życzliwej troski w jesieni ich życia z terenu naszej Archidiecezji.
 2. Europejskie spotkanie młodzieży w Madrycie organizowane przez wspólnotę Braci z Taizé odbędzie się w dniach od 26 grudnia 2018 r. do 2 stycznia 2019 r. Szczegóły dotyczące wyjazdu można znaleźć na plakacie, w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej oraz na stronach internetowych raban.org.pl, www.lodzpiotrowa.pl.
 3. Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Kamienica” oraz Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej zapraszają na Warsztaty Muzyki Liturgicznej „Veni!”. Trzon repertuaru będą stanowiły adwentowe pieśni związane z radością oczekiwania na narodziny Syna Bożego i nadzieją na Jego powtórne przyjście.
  Warsztaty odbędą się w dniach 14-16 grudnia 2018 r. w klasztorze oo. Dominikanów
  w Łodzi (ul. Zielona 13). Poprowadzą je: o. Dawid Kusz OP, Ula Rogala oraz Rafał Maciejewski. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich, którzy chcą modlić się śpiewem liturgicznym. Więcej szczegółowych informacji wraz z formularzem zgłoszeniowym można znaleźć na stronie internetowej: lodz.dominikanie.pl/kontakt/veni
 4. Dnia 11 listopada br. będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji – w ramach cyklicznych spotkań – w poniedziałek 12 listopada 2018 r. Akademia Sztuk Dobrych i Przyjemnych zaprasza na kolejne wykłady:
 • mgr Witold Paprocki [SMK] – Carmen Patrium. Dzieje hymnu narodowego
 • dr hab. Jerzy Wiśniewski [UŁ] – Wojciech Młynarski o Polsce i Polakach.
  Zajęcia Akademii odbywają się w godz. 17.00-20.00 w Studium Muzyki Kościelnej AŁ (ul. Zgierska 123). Więcej informacji www.smk.archidiecezja.lodz.pl
Trwa czas Komunii świętej wielkanocnej (3. przykazanie kościelne). Zapraszamy na mszę św. - jeśli jeszcze nie w niedzielę, to w dni powszednie. Spowiedź w czasie Mszy św. lub na indywidualne umówienie.
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138