Komunikaty Kurii Łódzkiej 2017.05.21

21
Maj
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
  1. XXII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Łódzkiej do Sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach odbędzie się w najbliższą sobotę 27 maja. Uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański. Po homilii nastąpi uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, do którego zaproszone są wszystkie małżeństwa niezależnie od stażu. Jubilaci dodatkowo po błogosławieństwie końcowym otrzymają „Pamiątkę Jubileuszu – odnowienia przyrzeczeń małżeńskich”. Do uczestnictwa w pielgrzymce serdecznie zapraszamy rodziny ze wszystkich parafii naszej Archidiecezji, a w sposób szczególny członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Kościoła Domowego Ruchu Światło-Życie. Po zakończeniu Mszy św. zaplanowany jest posiłek dla wszystkich pielgrzymów oraz festyn rodzinny.
  2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi od początku czerwca rozpoczyna przyjmowanie kandydatów, którzy myślą o kapłaństwie, na I rok studiów. Dokumenty należy złożyć w Rektoracie uczelni. Tegoroczni maturzyści, którzy otrzymają świadectwo maturalne na początku lipca, mogą wcześniej wyrazić swój zamiar wstąpienia do Seminarium. Zapraszamy do spotkania się z księżmi przełożonymi po telefonicznym zgłoszeniu (tel. 42 66 48 888). Wiernych Kościoła Łódzkiego prosimy o modlitwę w intencji powołań kapłańskich, aby nie zabrakło Głosicieli Słowa Bożego i Szafarzy Sakramentów Świętych.
  3. Porozumienie Środowisk Patriotycznych Regionu Łódzkiego zaprasza, jak co roku, na łódzki Marsz Pamięci Rotmistrza Pileckiego, który odbędzie się w czwartek 25 maja. Wydarzenie ma upamiętnić rtm. Pileckiego, jednego z największych polskich bohaterów II wojny światowej, ochotnika do Auschwitz, zamordowanego w 1948 roku z wyroku stalinowskiego sądu. Marsz rozpocznie się Mszą św. w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi przy Placu Wolności o godz. 18.00, po której nastąpi przemarsz pod Pomnik Ofiar Komunizmu na al. Anstadta, gdzie odbędzie się złożenie kwiatów i przemówienia.
  4. Projekcja filmu „Szare Anioły” oraz spotkanie z jego reżyserem Joe Campo odbędzie się 28 maja o godz. 18.00 w Auli Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (ul. Pomorska 251). Film ten to opowieść o pomocy jaką niosą Ojcowie Franciszkanie Odnowy najuboższym ludziom na świecie. Bilety (20 zł) można nabyć pod numerem tel. 607 475 877 oraz na stronie internetowej www.eventim.pl/szareanioly
Trwa czas Komunii świętej wielkanocnej (3. przykazanie kościelne). Zapraszamy na mszę św. - jeśli jeszcze nie w niedzielę, to w dni powszednie. Spowiedź w czasie Mszy św. lub na indywidualne umówienie.
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138