Komunikaty Kurii Łódzkiej 2018.01.14

16
Sty
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
 1. Dziś rozpoczyna się w Kościele Łódzkim Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6). Rozpoczniemy go o godz. 18.00 w kościele ewangelicko-augsburskim Św. Mateusza w Łodzi. Zachęcamy do modlitwy w intencji o jedność chrześcijan oraz wzięcia udziału w nabożeństwach, których program wywieszony jest w gablocie.
 2. Pokój! Pokój dalekim i bliskim! to hasło tegorocznego Dnia Judaizmu, który w Kościele Rzymskokatolickim obchodzony jest 17 stycznia. W tym roku, po raz pierwszy w Łodzi obchody te będą miały wyjątkowy charakter, gdyż zostały przygotowane we współpracy Archidiecezji Łódzkiej i Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Łodzi.
  Program obchodów przewiduje trzy spotkania:
  Przedpołudniowe – konferencja naukowa
  godz. 9.00 – w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi (ul. Świętego Stanisława Kostki 14);
  Popołudniowe – modlitwa i refleksja
  godz. 17.30 – główne obchody w namiocie ustawionym w miejscu, w którym stała Wielka Synagoga (al. Tadeusza Kościuszki 2);
  Wieczorne – kulturalne
  godz. 20.00 – spektakl w Teatrze Nowym (ul. Więckowskiego 15) Fabryka muchołapek, autorstwa i w reżyserii Andrzeja Barta
  Szczegóły znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie. Na wszystkie spotkania związane z obchodami łódzkiego Dnia Judaizmu wstęp jest bezpłatny.
  Na wspólne świętowanie Dnia Judaizmu gorąco zaprasza Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś – Metropolita Łódzki.
 3. Kuria Metropolitalna Łódzka zaprasza do modlitwy w intencji ofiar mordu więźniów w łódzkim Radogoszczu, którego dokonano w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 r. Msza św. w tej intencji będzie sprawowana w Łódzkiej Bazylice Archikatedralnej w środę 17 stycznia o godz. 18.00.
 4. Parafia św. Wojciecha (Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia) w Łodzi zaprasza w niedzielę 21 stycznia o godz. 18.45 na kolejne spotkanie z cyklu: „Idźcie i głoście – spotkania z ludźmi wiary”. Gościem spotkania będzie s. Małgorzata Chmielewska, przełożona wspólnoty „Chleb Życia”. Jak sama mówi, zajmuje się cerowaniem świata i żyje z ludźmi bezdomnymi, których los zepchnął na margines lub którzy źle wybrali.
15.09 w niedzielę odbędzie się Wieczór Uwielbienia o godzinie  19:00
Młodzież klas 7, 8 i 1 liceum- przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie  formacyjne wraz z rodzicami w środę 18 września o godz. 18:40