Komunikaty Kurii Łódzkiej – 23.09.2018

24
Wrz
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
  1. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.
  2. Parafia św. Faustyny w Łodzi oraz Wydział Duszpasterstwa Kurii AŁ serdecznie zapraszają wszystkich na I Łódzki Kongres Św. Faustyny, który odbędzie się w dniach 4 i 5 października br. w Parafii Św. Faustyny w Łodzi przy Placu Niepodległości 1. W programie szereg paneli dyskusyjnych z udziałem wielu znamienitych prelegentów, którzy opowiedzą o życiu św. Faustyny i Orędziu Miłosierdzia Bożego, koncert ewangelizacyjny, posiłki dla uczestników gratis. Rejestracja uczestników poprzez stronę internetową faustyna.ewenea.pl, a także w dniu rozpoczęcia 4. października br. od godz. 8.30. przy  kościele św. Faustyny  w Łodzi. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.
  1. Studium Muzyki Kościelnej AŁ zaprasza na zajęcia Akademii Sztuk Dobrych
    i Przyjemnych.
    Projekt skierowany jest do osób dorosłych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie: muzyki, sztuk plastycznych, literatury, poezji, teatru i filmu. Zajęcia odbywać się będą w każdy drugi poniedziałek miesiąca w godz. 17.00 do 20.00. Kadrę dydaktyczną Akademii tworzą artyści, wykładowcy uniwersyteccy i akademiccy, krytycy i recenzenci sztuki, animatorzy kultury. Pierwsze spotkanie 8. października br. Szczegółowe informacje i zgłoszenia stronie Studium Muzyki Kościelnej. W sobotę 13 października br. w Studium Muzyki Kościelnej AŁ (ul. Zgierska 123 w  Łodzi) rozpocznie się szósta edycja Kursu Chorału Gregoriańskiego. Zajęcia będą w drugie soboty miesiąca, od godz. 13.00 do ok. 16.30. W ramach zajęć: wykład, zajęcia teoretyczne, próba śpiewu i Msza św. ze śpiewem gregoriańskim. Pierwsze spotkanie 13 października br.
  2. Duszpasterstwo Służby Zdrowia , Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski oddział łódzki oraz Muzeum Farmacji w Łodzi zapraszają wszystkich farmaceutów, techników farmaceutycznych oraz sympatyków na świętowanie Dnia Aptekarza w środę 26 września 2018 roku. O godz. 18.00 będzie celebrowana Msza św. w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi (ul. Piotrkowska 2), po której nastąpi spotkanie poprzedzone prelekcją pt. „Farmaceuci w dziejach Łodzi” w pobliskim Muzeum Farmacji w Łodzi (Plac Wolności 2).
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138