Komunikaty Kurii Metropolitalnej 2017.04.16

14
Kwi
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
  1. 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska, w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.

    Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

  1. Kuria Biskupia Diecezji Wrocławsko-Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego we Wrocławiu podaje do wiadomości, że od niedzieli 7 maja będą sprawowane w języku ukraińskim Msze św. wschodniego obrządku dla wiernych przybyłych w ostatnim czasie z Ukrainy:
  • w Piotrkowie Trybunalskim, o godz. 12.30, w dolnym kościele Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego (al. Armii Krajowej 19),
  • w Zgierzu, o godz. 16.00, w Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Męczennicy (pl. Jana Pawła II 11/13).

Jednocześnie przypominany, że w Łodzi, w kaplicy św. Józefa przy kościele parafialnym Ojców Jezuitów pw. Najświętszego Imienia Jezus (ul. Sienkiewicza 60), w każdą niedzielę o godz. 9.00 sprawowane są również Liturgie w obrządku greckokatolickim.