Komunikaty Kurii Metropolitalnej 2017.05.14

14
Maj
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
  1. Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza w piątek 19 maja na uroczystość poświęcenia pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem z 2010 r.
    O godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej będzie sprawowana Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego, po której nastąpi poświęcenie pomnika na placu katedralnym.
  2. Na prośbę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przestrzegamy przed nieuczciwymi handlowcami. W trakcie rozmów telefonicznych lub wizyt składanych w domach oszuści podają się za przedstawicieli administracji, gazowni, zakładu energetycznego lub dotychczasowych dostawców usług telekomunikacyjnych. Proponują rzekome obniżenie ceny za prąd, gaz czy abonament telefoniczny albo zasłaniają się potrzebą aktualizacji danych. W rzeczywistości podsuwają do podpisania nowe, często droższe, umowy. Nie zostawiają kopii dokumentów. Konsumenci orientują się, że zawarli umowę z nową firmą dopiero po otrzymaniu wysokich rachunków.
  3. Ósme spotkanie z cyklu „PKB Młodych” (Praktyczna Korzyść Błogosławieństw) odbędzie się w piątek 19 maja o godz. 19.00 w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) na temat: Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie (Mt 5, 10). Poprowadzi je ks. dr Przemysław Góra – diecezjalny duszpasterz młodzieży.
  4. Wspólnota Macierzanek zaprasza młode mamy wraz ze swoimi dziećmi do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łodzi-Teofilowie na spotkania, które odbywają się w każdą trzecią sobotę miesiąca o godz. 15.00. Spotkania te mają na celu dzielić się swoim doświadczeniem z innymi oraz wspólne wzrastanie, również na płaszczyźnie religijnej.
    (Więcej informacji o Macierzankach znajduje się na stronie: www.macierzanki.pl oraz na profilu Facebookowym Macierzanek.)
Spotkanie dzieci klas II z rodzicami odbędzie się w przyszły poniedziałek 8 czerwca o godz. 19:10 w Kościele..
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138