KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ 2016.01.24

24
Sty
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej

 

  1. Obchody Zakończenia Roku Życia Konsekrowanego odbędą się we wtorek 2 lutego br. W tym dniu o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita łódzki. Kuria Metropolitalna Łódzka zaprasza do wspólnej modlitwy kapłanów, alumnów seminariów duchownych, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich. W Roku Miłosierdzia, podczas uroczystości, polecać będziemy Bogu naszą Ojczyznę, obchody Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski, a także zbliżające się Światowe Dni Młodzieży.
  2. 27 stycznia br. przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście. Kuria Metropolitalna w Łodzi zachęca do włączenia się w organizowaną z tej okazji akcję „Płomień Pamięci” poprzez zapalenie w tym dniu o godzinie 18.00 świecy w oknie swego domu. Będzie to wyraz wspólnej pamięci, dający nadzieję, że nigdy więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego nazizmu.
  3. 30 stycznia br. o godz. 11.00 w Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Łodzi (al. Pasjonistów 23) odbędzie się spotkanie opłatkowe łódzkiej Rodziny Radia Maryja. Całość rozpocznie się Mszą św. Oo. Pasjoniści zapraszają wszystkich sympatyków i członków Rodziny Radia Maryja z Łodzi i Archidiecezji.
  4. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza na spotkanie z Profesorem Bogdanem Chazanem na temat: Czy obrona życia może być przestępstwem? Wydarzenie to wpisuje się w cykl wykładów: Wolność drogą Miłosierdzia. Spotkanie odbędzie się 28 stycznia 2016 roku w Duszpasterstwie Akademickim „Piątka” (ul. Ks. Ignacego Skorupki 5, Łodzi). O godz. 18.00 w Kaplicy Duszpasterstwa będzie sprawowana Msza św. w intencji matek oczekujących narodzin dziecka oraz małżeństw starających się o potomstwo. Po Mszy św., w sali na II piętrze, nastąpi wykład, po którym będzie możliwość dyskusji.
  5. Serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę. Jak co roku odbędzie się ono w ostatnią niedziele stycznia tj. 31 stycznia br. O godzinie 19.00, w Kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej (ul. Łąkowa 40), rozpoczniemy Eucharystią w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. w dolnym kościele będzie czas na życzenia, kolędowanie i poczęstunek.
  6. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza młodzież męską ze szkół ponadgimnazjalnych oraz III klas gimnazjum na rekolekcje, które pomogą w poszukiwaniu własnej życiowej drogi. Odbędą się one w dniach 5-7 lutego br. Skupienie rozpocznie się w piątek o godz. 17.30, natomiast zakończenie przewidziane jest w niedzielę po południu. Prosimy o zabranie ze sobą Pisma Św., różańca i rzeczy potrzebnych do noclegu (konieczny śpiwór). Zgłoszenia przyjmujemy do 4 lutego br. pod numerem tel. 42 66 48 888 lub drogą mailową: konfrontacja@wsd.lodz.pl. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej WSD (www.wsd.lodz.pl) oraz na załączonym plakacie. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138