Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej – 2016.02.28

28
Lut
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
  1. W Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, 1 marca br., w Archikatedrze Łódzkiej o godz. 18 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i wszystkich niezłomnych. Żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył będzie bp Marek Marczak, biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej.dodatkowe informacje:

    W trakcie uroczystości wspomnimy bohaterów, więzionych i prześladowanych przez Służbę Bezpieczeństwa, katowanych i przetrzymywanych w więzieniach, skazywanych w sfingowanych procesach sądowych, potajemnie mordowanych; tych, których groby są odkrywane bądź nadal poszukiwane. Modlitwą obejmiemy m.in. gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca” i jego podkomendnych spoczywających prawdopodobnie na Brusie, tych nieznanych, których mogiły będą wiosną odkrywane na łódzkiej Łączce na cmentarzu na Dołach czy mjr. Zygmunta Szendzielarza “Łupaszkę”, którego tu w Łodzi pożegnamy 21 i 22 kwietnia. Patriotyczną oprawę muzyczną liturgii przygotuje schola dziecięco-młodzieżowa z Moszczenicy. Po Eucharystii, ok. godz. 19, w Centrum Światowych Dni Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej  (ul. ks. I. Skorupki 13) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Oleksiaka pt. „LUDZIE COGITO”. Organizatorami uroczystości są: Duszpasterstwo Młodzieży AŁ, Solidarni 2010 i “Niedziela Łódzka”.

  1. Dyrekcja Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łodzi informuje o naborze uczniów do klas pierwszych gimnazjum i liceum na rok szkolny 2016/17 i zaprasza na Drzwi Otwarte w dniu 5 marca w godz. 10-13. W tym roku w gimnazjum otwiera się również klasa lingwistyczna z trzema wariantami językowymi: angielskim, niemieckim lub francuskim i hiszpańskim. Ponadto przy szkole jest bursa prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Bliższe informacje na plakacie zamieszczonym w gablocie parafialnej i stronie internetowej szkoły.
Spotkanie dzieci klas II z rodzicami odbędzie się w przyszły poniedziałek 8 czerwca o godz. 19:10 w Kościele..
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138