Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej 21.02.2016

23
Lut
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

  1. Deklaracja o wychowaniu chrześcijańskim Gravissimus educationis Soboru Watykańskiego II w numerze 3 podkreśla, że pierwszymi i niezastąpionymi wychowawcami dzieci są rodzice. Rodzice katoliccy mają ponadto prawo i obowiązek dobierania takich środków i instytucji, przy pomocy których mogliby lepiej zadbać o katolickie wychowanie swoich dzieci. Podejmowana przez Kościół od stuleci edukacyjna działalność zmierza do harmonijnego rozwijania przymiotów fizycznych, moralnych i intelektualnych, ażeby w ten sposób przygotować młodą osobę do czynnego i owocnego udziału w życiu społecznym.

    Mając to na uwadze, w imieniu Dyrekcji Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łodzi, pragnę uprzejmie poinformować o naborze uczniów do klas pierwszych gimnazjum i liceum na rok szkolny 2016/17 i zaprosić na Drzwi Otwarte w dniu 5 marca w godz. 10-13.

    W tym roku w gimnazjum otwiera się również klasa lingwistyczna z trzema językami: angielskim, niemieckim lub francuskim i hiszpańskim. Ponadto przy szkole jest bursa prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Bliższe informacje na plakacie zamieszczonym w gablocie parafialnej i stronie internetowej szkoły.

  1. Duszpasterstwo Pracowników Nauki Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na kolejne spotkanie pracowników naukowych. Będzie miało ono miejsce we wtorek 23 lutego br. o godz. 1900 w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka” (Łódź, ul. ks. I. Skorupki 5). Program wtorkowego spotkania będzie następujący:
    godz. 1900 – Eucharystia.
    godz. 1945 – konferencja księdza dra Przemysława Szewczyka poświęcona Sakramentowi Pokuty: „Praktyka pokuty w Kościele dawniej i dziś”.
Spotkanie dzieci klas II z rodzicami odbędzie się w przyszły poniedziałek 8 czerwca o godz. 19:10 w Kościele..
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138