KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ_Wielkanoc 2015

05
Kwi
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

 

  1. W tym roku będziemy przeżywać 75 rocznicę zbrodni katyńskiej i 5. rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. W obu tych tragicznych wydarzeniach zginęli najwybitniejsi przedstawiciele naszego Narodu.

W piątek 10 kwietnia br. o godz. 1200 w archikatedrze łódzkiej Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki będzie sprawował Mszę świętą w intencji tych, którzy wtedy zginęli. Po Mszy świętej zostanie odsłonięte i poświęcone miejsce pamięci ofiar tragedii katyńskiej i smoleńskiej, które znajdzie się na zewnętrznej ścianie absydy naszej archikatedry.

 

 

  1. W kwietniu tego roku mija 25. rocznica powołania Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Jubileusz ten jest okazją do dziękczynienia za Boże Miłosierdzie, którego doświadczamy każdego dnia i które jest źródłem i celem codziennej pracy łódzkiej Caritas.

Serdecznie zapraszam do udziału we Mszy świętej dziękczynnej sprawowanej przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolitę Łódzkiego w archikatedrze łódzkiej, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas,  12 kwietnia 2015 roku, o godz. 14.00.

 

Do udziału w tych Mszach świętych Kuria Metropolitalna Łódzka wszystkich wiernych serdecznie zaprasza.

 

 

X Ireneusz Pękalski

Łódź, dnia 23 marca 2015 roku                                     Wikariusz Generalny

Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138