Marsz dla Życia i Rodziny – Łódź – 1 czerwca 2014

19
Maj
marsz-dla-zycia-i-rodziny-lodz-2014

Marsz dla Życia i Rodziny

O marszu dla Życia i Rodziny

Marsze dla Życia i Rodziny, które 1 czerwca br. przejdą ulicami polskich miast, są okazją do wyrażenia swojego przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Kontekstem tegorocznych Marszów są jesienne wybory samorządowe, stąd hasło „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd”.

Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie wyrazić radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nim przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia.
Przez ostatnie kilka lat obserwujemy w naszym kraju dynamiczny rozwój tego wydarzenia, które staje się istotnym wydarzeniem społecznym. Na dzień dzisiejszy organizację Marszów zadeklarowało blisko 130 miast, a liczba ta rośnie z każdym tygodniem.
W tym roku zwracamy uwagę, na to, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej i samorządu. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Tutaj dziecko zdobywa swoje pierwsze doświadczenia społeczne, uczy się określonych zachowań i norm postępowania. Dlatego poprzez Marsze chcemy pokazać, że warto postawić na rodziny. Natomiast rodziny zachęcamy do angażowania się w sprawy lokalne. Z kolei rodziców chcemy zainspirować do kształtowania postaw obywatelskich u swoich dzieci”.

źródło: www.marsz.org


Łódź – Marsz dla Życia i Rodziny 2014

Termin marszu: 1 czerwca 2014 (niedziela) godzina 14:00
Miejsce rozpoczęcia i trasa przemarszu: Zaczynamy na Pl.Wolności, idziemy ul. Piotrkowską, Al. 1 maja, ul. Zieloną i ul. Legionów do Parku na Zdrowiu, gdzie będziemy wspólnie świętować podczas pikniku.
Strona internetowa: www.facebook.com/MarszWdziecznosciZaDarZycia
Wesprzyj organizacje : www.zycie.lodz.pl

Piknik: 
Piknik jest okazją do wspólnego świętowania rodzinnego. 
•    koncert zespołu Mały Chór Wielkich Serc
•    występy muzyczne Oratorium im. św. Jana Bosco
•    zjazdy na linie, strzelanie z łuku, wyścigi w workach, gry w kapsle, w minikrykiet
•    atrakcje i animacje dla dzieci — modelowanie fryzur, malowanie buzi,
•    konkursy dla całych rodzin, zabawy, loteria
•    stoiska informacyjne instytucji służących życiu i rodzinie
Zbiórka pieniędzy:
Zbiórki przeprowadzone podczas poprzednich Marszów, pozwoliły zainicjować budowę dwóch Okien Życia, zorganizować grupę wsparcia “Sami ze Sobą” dla rodziców po stracie dziecka. Rok temu udało się wesprzeć Dom Samotnej Matki zbierając 5000 pieluch oraz świetlicę środowiskową w DA Piątka kwotą 900 zł. W tym roku chcemy wesprzeć organizację warsztatów rehabilitacyjnych dla rodziców z dziećmi z Zespołem Downa (potrzebujemy 4000 zł) — www.zycie.lodz.pl
Warto zapamiętać:
Zabierzcie ze sobą na Marsz kolorowe baloniki. Będzie radośnie, głośno i kolorowo!
Organizator:
Fundacja Życie
Partnerzy:
Centrum Służby Rodzinie, Fundacja Służby Rodzinie Nadzieja, ZHR, Ruch Światło-Życie, DA Piątka, Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie Kuźnia, Stowarzyszenie Aurea Libertas, Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Narodowa Łódź, Szkolne Koła Caritas
Kontakt:
Michał Owczarski
michal@zycie.lodz.pl
+48 601 05 02 08

marsz-dla-zycia-i-rodzin-2014-lodz

ks. Paweł Bogusz zaprasza na wyjazd rowerowy młodzież w dniach 13-21 lipca oraz na wyjazd do Taize w dniach 8-17 sierpnia 2020 roku. Informacje u  nas w zakrystii i w gablotach
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138