Mediugrie + Wypoczynek

14
Gru

CHORWACJA: MEDJUGORIE + WYPOCZYNEK 

BUDAPESZT ∙ MEDJUGORIE · MOSTAR · DUBROWNIK ∙ WYPOCZYNEK · SPLIT · PLITWICE · ZAGRZEB

 PROGRAM RAMOWY 9 DNI

Ulotka PDF

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników przed parafią i wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Budapesztu. Pobyt na basenach termalnych –parku wodnym ( ok. 3 godz.). Krótkie wieczorne  zwiedzanie metropolii nad Dunajem. Obiadokolacja i nocleg w Budapeszcie.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Medjugorie. Udział w wieczornych modlitwach. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Dzień poświęcony na osobistą refleksję i modlitwy w  Kościele Św. Jakuba, stanowiącym centrum życia modlitewnego dla każdego pielgrzyma. W kościele zobaczymy witraże ukazujące 14 scen życia Maryi Dziewicy oraz sceny związane z objawieniami. Msza Św. Uczestniczyć będziemy również w procesji różańcowej na Górę Objawień w Podbrdo – miejsce pierwszych objawień Matki Bożej, gdzie Matka Boża przekazała widzącym orędzie pokoju. U podnóża góry znajduje się jeszcze jedno miejsce objawień, na którym postawiono Niebieski Krzyż. Czas pobytu w tym sanktuarium owocuje często osobistą przemianą serc pielgrzymów. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym przejazd do Mostaru. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta. Nawiedzimy Katedrę NMP Matki Kościoła. Świątynia została zbudowana w nowoczesnym stylu w latach 1975 – 1980. Wnętrza zdobią witraże oraz piękna mozaika. W czasie wojny w Bośni, świątynia uległa zniszczeniu, obecnie możemy podziwiać odbudowaną katedrę.  Zobaczymy ponadto:  kamienny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Stara Carsija – tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią. Powrót na obiadokolację i nocleg do Medjugorie.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku” – malowniczo położonego miasta o wspaniałym klimacie, licznych zabytkach i niezwykłych uliczkach: ponad 20 bastionów i baszt z X-XV w., pałac Rektorów, pałac Sponza – archiwum dubrownickie, odwach z wieżą zegarową, gotycki klasztor Franciszkanów Mala Braca, najstarsza apteka w Europie (od 1317 roku), gotycki klasztor Dominikanów, renesansowy kościół św. Spasa, barokowy kościół św. Vlaha (Błażeja – patrona Republiki Dubrownickiej), wielka studnia Onofria i wiele innych zabytkowych budowli. Stare Miasto Dubrownik zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Po zwiedzaniu czas wolny – do wyboru, stare miasto lub plaża. Powrót do Medjugorie na obiadokolację i nocleg

 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Splitu – największego miasta Dalmacji na wybrzeżu Adriatyku. Spacer po Starówce: pałac Dioklecjana z przełomu II i III w. n.e., katedra z dzwonnicą pw. św. Dujama biskupa i męczennika – założyciela miasta,

świątynia Jowisza przekształcona w chrześcijańskie baptysterium, ratusz miejski, kościół św. Franciszka, bramy: Srebrna, Złota i Żelazna oraz pozostałości akweduktu. Zobaczymy także malowniczy port. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, wypoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 7

Śniadanie. Wypoczynek na plaży. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Plitwic. Zwiedzimy jedną z największych atrakcji turystycznych Chorwacji – Park Narodowy Jezior Plitwickich, wpisany na Listę UNESCO. Na terenie parku, położonych jest 16 tarasowych jezior połączonych strumieniami z 92 wodospadami i kaskadami o łącznej długości 8 km. Przejazd do Zagrzebia. Zwiedzimy Górne i Dolne Miasto, w tym: katedrę św. Stefana, plac św. Marka. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

CENA:

Ilość osób 33+2 38+2 42+3
cena 1970 zł 1880 zł 1830 zł

 

ZAPEWNIAMY:

  • przejazd komfortowym autokarem,
  • 8 noclegów w hotelach *** oraz w pensjonacie w Medjugorie pokoje 2-5 os. z łazienkami,
  • 8 śniadań, 8 obiadokolacji,
  • opiekę i informację turystyczną pilota
  • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 5000 zł w RP

 

UWAGI:

  • Jest to PIELGRZYMKA z opieką duchową kapłana i możliwością udziału w Mszach Świętych
  • Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.
  • Niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty
  • Na bilety wstępu i inne wydatki programowe 90 € ( w tym basen w Budapeszcie)
Spotkanie dzieci klas II z rodzicami odbędzie się w przyszły poniedziałek 8 czerwca o godz. 19:10 w Kościele..
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138