Podziel się miłością

05
Gru

Z inicjatywy rodzin “Domowego Kościoła” należących do naszej Parafii narodziła się idea akcji  Paczek Bożonarodzeniowych. Jest ona skierowana do naszej społeczności.

Chcemy zachęcić Państwa do podzielenia się miłością i do przyłączenia się do nas. Pragniemy przygotować  i podarować  paczki

  • – dla dzieci, które nie mają zbyt radosnych Świąt z uwagi na sytuację rodzinną,
  • – dla rodzin, które są na zakręcie życiowym, z powodu utraty pracy, choroby czy odejścia kogoś bliskiego,
  • – osób starszych, samotnych

Na wigilię tradycyjnie w wielu domach stawiamy dodatkowe puste nakrycie jako symbol, iż jesteśmy gotowi i otwarci na drugiego człowieka, który być może zapuka do naszego domu. Jest to tylko piękny symbol. Najczęściej nie mamy okazji przyjąć kogoś obcego do stołu czy czymś się w tym szczególnym dniu podzielić.

Może to jest  właśnie ta okazja. Może ta akcja stanie się  takim symbolem Może poza duchowym przygotowaniem się do Świąt podzielę się miłością z drugim człowiekiem, ofiarując mu jakiś realny dar. Może dzięki Tobie i mnie czyjaś buzia rozpromieni  się radością, może jakaś osoba   otrzymując tą paczkę odzyska wiarę w drugiego człowieka. Może ktoś przez chwilę zapomni o swoich kłopotach  i zobaczy, że nie jest sam. Może  w tym roku ten dodatkowy talerz na wigilijnym stole nie będzie tylko tradycją, ale stanie się prawdziwym symbolem mojej miłości do drugiego człowieka.

Przygotowaliśmy plakaty informacyjne z symbolem naszej akcji oraz kartoniki z sercami.  Na odwrocie kartoników znajduje się kilka produktów spożywczych, z których należy skompletować paczkę. Są mniejsze serca – skromniejsze paczki, i większe serca dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na większy dar. Serca są umieszczone na dole sztalugi pod plakatem, która stoi przy bocznym wejściu. Wychodząc z kościoła można pobrać taki kartonik.

Zakupione produkty  prosimy dostarczyć 07-12-2014 do Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi. Paczki będą zbierane w małym Kościele lub Zakrystii po każdej Mszy Św.

Dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą włączyć się w przygotowanie paczek albo po prostu nie mają czasu, a chciałyby się włączyć w to dzieło chcemy zaproponować kwestę. Po każdej mszy będziemy stali z puszkami oznaczonymi symbolem akcji (sercem). Jeśli ktoś nie jest przygotowany dzisiaj a ma potrzebę serca poprzeć ten pomysł można  będzie jeszcze w przyszłą niedzielę dorzucić się do kwesty. Puszki będą wystawione 07-12-2014 na stolikach z prasą. Z zebranych podczas kwesty środków zostaną zakupione dodatkowe rzeczy potrzebne konkretnym rodzinom i  dołożone do paczek.

Jeśli chcesz się przyłączyć i masz jakieś pytania napisz do Pani Joanny Idzińskiej  email: j0a@interia.pl

podziel się miłością

Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138