SKUPIENIE FORMACYJNE DLA ORGANISTÓW ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ

19
Lut

Skupienie formacyjne dla organistów archidiecezji łódzkiej

 

Papież Franciszek udzielił łaski Nadzwyczajnego Roku dla kaliskiego sanktuarium Świętego Józefa. Rok Świętego Józefa będzie trwał od 3 grudnia 2017 do 6 stycznia 2019 roku. Ojciec Święty nazwał kaliskie sanktuarium Świętego Józefa nazwał sanktuarium narodowym, co oznacza zadanie, aby miłość i nabożeństwo do św. Józefa były obecne i rozwijały się w naszych rodzinach, parafiach, w całej diecezji i w naszej Ojczyźnie. Wyznaczył też szczególne intencje: modlitwa o wierność Polski powołaniu chrześcijańskiemu, modlitwa za kapłanów i zakonników, modlitwa o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz modlitwa w obronie rodziny.

Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Oprócz 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki, ważnym motywem ogłoszenia jego roku jest też zwołany na październik w Rzymie Synod Biskupów poświęcony młodzieży i rozeznawaniu powołania oraz 100. rocznica odzyskania niepodległości. Hasło obecnego programu duszpasterskiego, poświęcone darom Ducha Świętego, nawiązuje do św. Stanisława Kostki, który został uzdolniony przez Ducha Świętego do mężnego wyznawania wiary w dojrzały i niebanalny sposób.

Mając na względzie te dwa ważne wydarzenia przeżywane w łączności z IV Synodem Archidiecezji Łódzkiej, zapraszam na wielkopostne skupienie dla organistów archidiecezji łódzkiej.

Serdecznie proszę wszystkich Przewielebnych Księży Proboszczów o umożliwienie uczestnictwa swoim organistom w tym dniu skupienia oraz o pokrycie kosztów (60 zł).

 

Skupienie formacyjne dla organistów archidiecezji łódzkiej odbędzie się

20 lutego 2018 r. (wtorek)

w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej (ul. Zgierska 123),

w dwóch grupach:

I grupa – godz. 10.00 – 13.30

II grupa – godz. 17.00 – 20.30

 

Zgłoszenia należy kierować do 17 lutego br. na adres: smk@archidiecezja.lodz.pl lub numer telefonu 882 383 785 – koniecznie z podaniem grupy (przedpołudniowa/popołudniowa).

 

  1. Grzegorz Kopytowski

Komisja ds. Muzyki Kościelnej

Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138