Słowo Arcybiskupa przed archidiecezjalnym Świętem Eucharystii

07
Cze
komunikat-arcybiskupa-metropolity-lodzkiego_

SŁOWO ARCYBISKUPA METROPOLITY ŁÓDZKIEGO

przed archidiecezjalnym Świętem Eucharystii

 

W niedzielę 9 czerwca br. będziemy przeżywać – kolejny raz – archidiecezjalne Święto Eucharystii, ustanowione na pamiątkę niezapomnianej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi dnia 13 czerwca 1987 roku. Wciąż aktualne są słowa skierowane wówczas do Kościoła Łódzkiego przez Namiestnika Chrystusowego o znaczeniu Eucharystii w życiu każdego chrześcijanina: „Człowiek potrzebuje Eucharystii, aby mógł żyć na wieki tym życiem, które jest z Boga samego”. W Roku Wiary, który obecnie przeżywamy, należy na nowo sobie uświadomić, że ilekroć uczestniczymy w Eucharystii, ożywia się, umacnia i pogłębia nasza wiara.

Tegorocznemu Świętu Eucharystii będzie przewodniczył arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański. Zgodnie z dotychczasową praktyką rozpocznie się ono procesją eucharystyczną, która wyruszy o godz. 1000 z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Po jej zakończeniu przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona pontyfikalna Msza Święta.

Zwieńczeniem naszego Święta będzie koncert ewangelizacyjny, połączony z adoracją najświętszego Sakramentu, animowaną przez Zespół „Deus Meus” ze Szczecina. Rozpocznie się on o godz. 1900 na placu przy Katedrze.

Duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, a zwłaszcza młodzież oraz osoby należące do krucjaty eucharystycznej, serdecznie zapraszam do udziału w tych uroczystościach.

Wszystkim, którzy wezmą w nich udział, z serca błogosławię

 

                                                                                    + Marek Jędraszewski

                                                                           Arcybiskup Metropolita Łódzki

W czwartek (17.10.) o 18.40 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców. Zapraszamy!​
Od 14 października dzieci uczestniczą w Różańcu razem z dorosłymi o 17:15.
W środę 16.10.2019 o 18.45 spotkanie klas 8 przygotowujących się do  bierzmowania. Najbliższy krąg biblijny w środę o 18:45.