Słowo Arcybiskupa przed archidiecezjalnym Świętem Eucharystii

07
Cze
komunikat-arcybiskupa-metropolity-lodzkiego_

SŁOWO ARCYBISKUPA METROPOLITY ŁÓDZKIEGO

przed archidiecezjalnym Świętem Eucharystii

 

W niedzielę 9 czerwca br. będziemy przeżywać – kolejny raz – archidiecezjalne Święto Eucharystii, ustanowione na pamiątkę niezapomnianej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi dnia 13 czerwca 1987 roku. Wciąż aktualne są słowa skierowane wówczas do Kościoła Łódzkiego przez Namiestnika Chrystusowego o znaczeniu Eucharystii w życiu każdego chrześcijanina: „Człowiek potrzebuje Eucharystii, aby mógł żyć na wieki tym życiem, które jest z Boga samego”. W Roku Wiary, który obecnie przeżywamy, należy na nowo sobie uświadomić, że ilekroć uczestniczymy w Eucharystii, ożywia się, umacnia i pogłębia nasza wiara.

Tegorocznemu Świętu Eucharystii będzie przewodniczył arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański. Zgodnie z dotychczasową praktyką rozpocznie się ono procesją eucharystyczną, która wyruszy o godz. 1000 z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Po jej zakończeniu przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona pontyfikalna Msza Święta.

Zwieńczeniem naszego Święta będzie koncert ewangelizacyjny, połączony z adoracją najświętszego Sakramentu, animowaną przez Zespół „Deus Meus” ze Szczecina. Rozpocznie się on o godz. 1900 na placu przy Katedrze.

Duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, a zwłaszcza młodzież oraz osoby należące do krucjaty eucharystycznej, serdecznie zapraszam do udziału w tych uroczystościach.

Wszystkim, którzy wezmą w nich udział, z serca błogosławię

 

                                                                                    + Marek Jędraszewski

                                                                           Arcybiskup Metropolita Łódzki

15 sierpnia Msze święte o godzinie 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i o 20:00!
Nie ma Mszy o 18:00 jest o 20:00 

Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138