Szóste obchody Święta Dziękczynienia

26
Maj
swieto-dziekczynienia

Komunikat

Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

o święcie Dziękczynienia


 

 

W niedzielę 2 czerwca br. odbędą się w Warszawie po raz szósty obchody Święta Dziękczynienia, aby propagować ideę wdzięczności Bożej Opatrzności. Idea tego dnia jest związana z kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z roku 1792. Dzień ten ma przypominać, że prawdziwym wotum jest Polska Bogu wdzięczna, a budowa Świątyni Opatrzności Bożej powinna łączyć się z umacnianiem idei dziękczynienia wśród Polaków. Podczas tegorocznych obchodów, które przeżywamy w ROKU WIARY, przy Świątyni Opatrzności, zostaną zawierzone Bogu polskie rodziny oraz będzie uczczona 75. rocznica kanonizacji św. Andrzeja Boboli i powrotu jego relikwii do Ojczyzny.

W Święto Dziękczynienia zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Łódzkiej zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Niech będzie to wyrazem dziękczynienia Bożej Opatrzności za wszelkie łaski, jakie otrzymujemy w życiu osobistym, rodzinnym i narodowym.

 

 

 

 

+ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Łódzki

Łódź, 13 maja 2013 r.

15.09 w niedzielę odbędzie się Wieczór Uwielbienia o godzinie  19:00
Młodzież klas 7, 8 i 1 liceum- przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie  formacyjne wraz z rodzicami w środę 18 września o godz. 18:40