Warsztaty Muzyki Liturgicznej Veni – 14-16.11.2018

12
Lis

Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Kamienica” oraz Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej zapraszają na Warsztaty Muzyki Liturgicznej „Veni!”

Tytuł warsztatów odnosi się do adwentowego wołania „Veni!” – „Przyjdź!” Trzon repertuaru będą stanowiły zatem pieśni związane z radością oczekiwania na narodziny Syna Bożego i nadzieją na Jego powtórne przyjście. Nie zabraknie również utworów ku czci Najświętszej Rodzicielki – Maryi, o której wstawiennictwo Kościół prosi w tym świętym czasie.

Warsztaty odbędą się w dniach 14-16 grudnia 2018r. w klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Zielonej 13 w Łodzi. Poprowadzą je: o. Dawid Kusz OP, Ula Rogala oraz Rafał Maciejewski.

Oprócz wspólnych prób, planowane są konsultacje indywidualne, modlitwa brewiarzowa, roratnia Msza Święta oraz czuwanie modlitewne.

Warsztaty zakończą się Mszą Świętą w niedzielę „Gaudete” („Niedziela radości”), w kościele oo. Jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi o godzinie 13:00. Po niej uczestnicy warsztatów zaśpiewają krótki koncert pieśni adwentowych, który będzie uwieńczeniem ich pracy z zaproszonymi prowadzącymi.

Wydarzenie adresowane jest do wszystkich, którzy chcą modlić się śpiewem liturgicznym, poznać jego piękno i rozkochać się w tej formie modlitwy. Zapraszamy osoby świeckie, duchowne, zgromadzenia zakonne, a także zorganizowane grupy posługujące śpiewem w różnych wspólnotach. W warsztatach mogą wziąć udział zarówno osoby obyte z muzyką liturgiczną, jak i te, dla których będzie to nowe doświadczenie.

Więcej szczegółowych informacji wraz z formularzem zgłoszeniowym można znaleźć na stronie internetowej: lodz.dominikanie.pl/kontakt/veni

Spotkanie dzieci klas II z rodzicami odbędzie się w przyszły poniedziałek 8 czerwca o godz. 19:10 w Kościele..
Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138