Zaproszenie na Mszę Krzyżma

27
Mar

Przeżywany obecnie w Kościele Rok Wiary zachęca wszystkich wiernych, a szczególnie nas kapłanów  do refleksji nad naszym posługiwaniem. Z pewnością pomocą w tym zakresie stanie się przygotowany przez Konferencję Episkopatu Polski List do Kapłanów na Wielki Czwartek 2013 roku pt. „Pilna potrzeba świadków wiary”, który przekazuję z prośbą o jego przyjęcie.

Dar powołania, a także dar wiernej służby kapłańskiej wyrastają z wiary. Wyraźmy za nią wdzięczność Bogu i poprośmy o jej pomnożenie w Wielki Czwartek podczas Mszy Krzyżma, odnawiając między innymi swoje przyrzeczenia kapłańskie. Serdecznie zapraszam do udziału w tym Modlitewnym Spotkaniu. Odbędzie się ono w tym roku 28 marca tradycyjnie o godz. 1000 w Łódzkiej Bazylice Archikatedralnej. Po uroczystości zapraszam na wspólny posiłek do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

W Mszy Krzyżma towarzyszą nam wierni, aby modlić się za swoich duszpasterzy. Wśród zgromadzonych szczególną grupą są ministranci. Należy ich zachęcić oraz tak zorganizować opiekę i przyjazd, aby w tegorocznej uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Służby Liturgicznej Ołtarza z wszystkich parafii naszej Archidiecezji. Niech będzie to wyrazem naszej troski o powołania kapłańskie.

Z wyrazami serdecznych pozdrowień i błogosławieństwem na umocnienie w kapłańską posługę

 

+ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Łódzki

Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w środę 19 czerwca na mszy św. o godz. 8:00
W czwartek 20 czerwca Uroczystość Bożego Ciała
Panów prosimy o rozstawienie ołtarzy od godz. 5:15. Ołtarze ubieramy od godz. 6:30