ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY ŁÓDZKIEGO

24
Gru

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY ŁÓDZKIEGO

DLA ARCHIDIECEZJAN NA BOŻE NARODZENIE 2014 ROKU

 

Ukochani Archidiecezjanie!

 

Jak co roku pełni radości, wewnętrznego przejęcia i wzruszenia zbliżamy się do betlejemskiej groty. Od żłóbka, do którego została złożona Boża Dziecina, dochodzi nas Jej płacz. „Płacze z zimna, nie dała Mu Matusia sukienki…”. Ale my radujemy się z tego płaczu. Dzieciątko Boże przyszło na świat! Syn nam się narodził! Płacze, więc jest jednym z nas. Patrząc na Dzieciątko Jezus, z wielkim zadziwieniem powtarzamy słowa: „Oto Człowiek!”.

Betlejemska grota uczy o miłości Boga Ojca do ludzi. Uczy nas także, co znaczy być dzieckiem, otoczonym miłością matki i odpowiedzialnym zatroskaniem ojca. Uczy nas, co znaczy rodzina. Uczy, co znaczy być człowiekiem stworzonym na obraz i podobieństwo Boże jako kobieta i mężczyzna. Uczy nas tego, co najpiękniejsze i najszlachetniejsze w człowieku – miłości.

Na Święta Bożego Narodzenia przyjmijcie, Najdrożsi Siostry i Bracia, serdeczne życzenia pokoju i radości. Niech spełnią się słowa modlitwy zawartej w kolędzie: „Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą”. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na Was, na Waszych domach i Waszych Rodzinach.

 

 

Zjednoczony z Wami w Bożonarodzeniowej radości

 

X Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Łódzki

15 sierpnia Msze święte o godzinie 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i o 20:00!
Nie ma Mszy o 18:00 jest o 20:00 

Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138