Życzenia Boże Narodzenie 2015

26
Gru

Powstań, świeć, Jeruzalem, bo przyszło twe światło
i chwała Pana rozbłyska nad tobą…

(Iz 60, 1)

 

Dziś w stajence rodzi się Bóg-człowiek. Przychodzi do ludzkości zniewolonej pokusami tego świata cichutko, bez rozgłosu i fajerwerków, by dać każdemu NOWE ŻYCIE. Nie znalazł miejsca w gospodzie, choć jest NAJWIĘKSZYM DAREM MIŁOŚCI OJCA. Czy znajdzie miejsce w Twoim sercu, w Twojej codzienności, czy odpowiesz miłością na MIŁOSIERDZIE BOGA?

 

Kochani Parafianie, Drodzy Goście!

 

Bóg stał się człowiekiem, by zawsze być z nami! Niech ta prawda będzie sensem Waszego życia. Niech każdy z Was odkryje, jak wielką miłością ukochał Go Ojciec! Niech ŚWIATŁO płynące od narodzonego PANA rozświetli nie tylko dzisiejszą noc, lecz także wszystkie drogi Waszego życia, szczególnie miejsca ciemne i puste.

Chrystus rodzi się, by przyjąć na siebie nasze troski, cierpienia i trudności. On chce towarzyszyć Ci każdego dnia, ocierać Twoje łzy, prowadzić Cię do ,,źródeł wody żywej’’, chce wlewać w Twoje serce miłość i obdarzać Cię radością.

 

Życzymy Wam, byście zechcieli przyjąć tę radość; by błogosławieństwo i łaska, jakie Bóg zlewa dziś na cały świat, wypełniły Wasze serca; by pokój zapanował w Waszych duszach, rodzinach i domach.

Byście zaufali Bożej miłości i dali się poprowadzić, jak Maryja i Józef; byście jak Oni każdego dnia pełnili wolę Bożą, bo tylko ona zaprowadzi Was do szczęścia i do drugiego człowieka, ukształtuje Wasze myśli i czyny.

Niech wielka dobroć Boga umacnia Was do odważnego przyjęcia Jezusa, który wyciąga dziś do każdego swe ręce. Abyście jak Maryja nieśli Go tym, którzy są zamknięci na Boże zaproszenie do życia w prawdzie, miłości, wierności sumieniu i Bożej nauce.

Niech pokora, uniżenie, a nade wszystko nieskończona miłość Boga do człowieka staną się Waszym drogowskazem, by Pan Jezus narodził się dziś w Waszym życiu, uświęcając je swoją obecnością każdego dnia.

 

,,Niech w nas i przez nas sławi się Boże Miłosierdzie”, by każdy człowiek wielbił Boga i dziękował Stwórcy, bo od Niego pochodzi i do Niego powinien zmierzać.

 

 

Z codzienną modlitwą i najlepszymi życzeniami

BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Proboszcz Andrzej Ścieszko i wspólnota kapłańska

Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138