Żywa historia – poszukiwana nowa książka Ks. Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego

21
Lut

Nowa książka Ks. Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego

Interesująca wydaje się tematyka Kresów Wschodnich. „W rozdziałach o Kresach są ciekawostki związane nie tylko z ludobójstwem Polaków, ale także z najnowszymi wydarzeniami, więc i moja ocena obecnej sytuacji, dlaczego politycy boją się tej prawdy, także tej o Kresach Wschodnich” – tłumaczył autor.

Wśród tekstów, na które ks. Isakowicz-Zaleski zwrócił uwagę, jest felieton „Banderowcy w nowym rządzie Ukrainy”, który miał być opublikowany w „Gazecie Polskiej”, jednak ze względu na cenzurę – jak wyjaśnił ksiądz – nigdy się nie ukazał. W artykule tym ks. Isakowicz-Zaleski twierdzi, że przyznanie nacjonalistom ważnych stanowisk w państwie nie wróży niczego dobrego Ukrainie.

Autor wymienia również nazwiska „czcicieli UPA”.

Książka ma przypomnieć polskiemu czytelnikowi o tym, że cała kultura europejska i światowa oparta jest na wzajemnym szacunku i tolerancji, w tym tej wobec innych wyznań, zaś zagłada wielu cywilizacji, nie tylko chrześcijańskich, wynika z opętańczych ideologii, zgodnie z którym należy niszczyć.

Dochód ze sprzedaży „Żywej Historii” jest przeznaczony na rozbudowę Fundacji im. Brata Alberta, której autor książki jest prezesem. ksiazka-isakowicz-zalewski

Dla osób które chcą przekazać ofiarę pieniężną na parafię można to zrobić za pośrednictwem przelewu.
Konto parafialne Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138