200 rocznica urodzin Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej

27
mar

W tym roku, 15 maja, przypada dwusetna rocznica urodzin Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. W związku z tym, chcę się podzielić z Księdzem/Ojcem tym, co przygotowujemy dla uczczenia tej rocznicy i zaprosić do uczestnictwa. Oto lista wydarzeń, które na nas czekają:

  1. 15 maja, o godz. 12:00 odbędzie się archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna. Uroczystej sumie będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

 

  1. 14 maja, wieczorem, odbędą się w Parznie, Nieszpory, na które zostaną zaproszeni wszyscy kapłani naszej archidiecezji. Podczas nabożeństwa homilię wygłosi Regens Penitencjarii Apostolskiej, Ksiądz Prałat Krzysztof Nykiel.

 

  1. Dla uczniów szkół podstawowych został przygotowany konkurs: „Śladami Wandy Malczewskiej”. Katecheci otrzymali informację o nim drogą mailową. Warto zauważyć, iż oprócz interesujących nagród, uczestnicy konkursu mogą również zdobyć dodatkowe punkty, przyznane przez kuratora oświaty, w staraniu się o przyjęcie do szkoły średniej.

 

  1. Na dniach ukaże się kolejna publikacja pt: „Eucharystia w życiu i objawieniach Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej”.
Konto Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138