200 rocznica urodzin Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej

27
mar

W tym roku, 15 maja, przypada dwusetna rocznica urodzin Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. W związku z tym, chcę się podzielić z Księdzem/Ojcem tym, co przygotowujemy dla uczczenia tej rocznicy i zaprosić do uczestnictwa. Oto lista wydarzeń, które na nas czekają:

  1. 15 maja, o godz. 12:00 odbędzie się archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna. Uroczystej sumie będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

 

  1. 14 maja, wieczorem, odbędą się w Parznie, Nieszpory, na które zostaną zaproszeni wszyscy kapłani naszej archidiecezji. Podczas nabożeństwa homilię wygłosi Regens Penitencjarii Apostolskiej, Ksiądz Prałat Krzysztof Nykiel.

 

  1. Dla uczniów szkół podstawowych został przygotowany konkurs: „Śladami Wandy Malczewskiej”. Katecheci otrzymali informację o nim drogą mailową. Warto zauważyć, iż oprócz interesujących nagród, uczestnicy konkursu mogą również zdobyć dodatkowe punkty, przyznane przez kuratora oświaty, w staraniu się o przyjęcie do szkoły średniej.

 

  1. Na dniach ukaże się kolejna publikacja pt: „Eucharystia w życiu i objawieniach Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej”.
Mamy serdeczną prośbę w sprawie pomocy dla Ukrainy. Jedna z matek jedzie do Buczy z transportem. Tam bardzo potrzebują;

Leki przeciwbólowe i przeciw gorączkowe.
Skarpetki, maszynki do golenia, żel pod prysznic, piankę do golenia, mydło do rąk, pasta do zębów i szczoteczki do zębów.
produkty; makaron, ryż, kaszę, olej, owsiankę, cukier i gorące kubki, herbatę, kawę, słodycze dla dzieci i jedzenie dla niemowląt.
Termosy, świece, rękawice budowlane, baterie i śpiwory.
Te produkty prosimy składać do małego Kościoła do środy włącznie

.Serdeczne Bóg zapłać.

WAŻNE OGŁOSZENIE
close-link
Pomagamy sąsiadom z Ukrainy. Dary prosimy zapakować w pudełko wagi 10 do 15 kg. Ofiary można wpłacać na nasze konto parafialne z dopiskiem „Pomoc Ukrainie“.     PKO BP 88 1020 3408 0000 4102 0467 3663. Szukamy wolnych mieszkań.  
Konto Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138