Oaza młodzieżowa

Oaza Młodzieżowa

„Groziłaby nam pustynia, gdybyśmy nie tworzyli oaz” – Jan Paweł II

Jesteśmy wspólnotą młodzieżową w ramach Ruchu Światło-Życie, tzw. Oazą.

Spotkania odbywają się w każdy piątek, a rozpoczynamy je gromadząc się na Mszy Świętej o godzinie 18. Po niej udajemy sie do domu parafialnego na wspólną modlitwę. Rozważamy Słowo Boże w małych grupach, dzielimy się swoim doświadczeniem wiary oraz uczymy się żyć we wspólnocie. Na spotkaniach znajdujemy też czas na integrację, wspólną rozrywkę oraz swobodną rozmowę.

Na Oazę zapraszamy wszystkich w wieku gimnazjalnym i licealnym.

oaza-2 oaza-1

Świadectwo

Na oazę zaczęłam przychodzić w drugiej klasie liceum i od razu bardzo poruszyło mnie spotkanie z moimi rówieśnikami, którzy nie wstydzili się modlić razem, nie wstydzili się wiary. Niesamowite było dla mnie też to, że oazowicze bardzo ciepło mnie przyjęli, jakbym była kimś ważnym dla nich, choć przecież nie zdążyli mnie jeszcze poznać. To przyciągnęło mnie na kolejne spotkania, na których odkryłam, że Bóg przemawia do mnie w swoim Słowie. Spotkałam Jezusa, który objawił swoją wielką miłość do mnie i okazało się, że kochał mnie od zawsze, chciał bym istniała, chciał mnie taką jaką jestem. Wcześniej miałam trochę problemów z akceptowaniem siebie, dlatego te Słowa poruszyły mną z wielką siłą. Doświadczenie Boga zmieniło moje życie, otworzyło mnie na wiarę, na innych ludzi. Teraz mogę powiedzieć, że naprawdę jestem szczęśliwa.

Co to oazy – od tamtej pory nie wyobrażam sobie piątku bez spotkania 🙂

15.09 w niedzielę odbędzie się Wieczór Uwielbienia o godzinie  19:00
Młodzież klas 7, 8 i 1 liceum- przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie  formacyjne wraz z rodzicami w środę 18 września o godz. 18:40