Komunikat Kurii Łódzkiej 2019.02.03

03
lut
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej
 1. Inauguracja drugiego etapu IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej odbędzie się w sobotę
  9 lutego 2019 r. o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej. W osobistej modlitwie prośmy o trwałe owoce Synodu w naszej Archidiecezji. Zachęcamy również do wypełnienia ankiety, której wyniki zostaną wykorzystane podczas Synodu. Informacje na jej temat znajdują się na ulotkach, w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Ankieta ma formę internetową i jest całkowicie anonimowa.
 2. W poniedziałek 11 lutego 2019 r., w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzić XXVII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 12.00
  w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył
  Ks. Bp Marek Marczak. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.
 3. Caritas Archidiecezji Łódzkiej serdecznie dziękuje za udział w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. Dzięki zaangażowaniu duszpasterzy i wiernych świeckich udało się w tym roku rozprowadzić prawie 90 tysięcy świec. Z pozyskanych dzięki temu funduszy, dzieci
  i młodzież z parafii Archidiecezji Łódzkiej korzystają z konkretnego wsparcia.
 4. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku rozpoczyna zapisy na rok szkolny 2019/2020. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy, przyjmowani są uczniowie po ukończonym gimnazjum lub szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie.
 5. Zespół Szkół Katolickich przy ulicy Nałkowskiej 2 w Łodzi rozpoczyna zapisy do klas:I i IV Szkoły Podstawowej oraz I klasy Niepublicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia. Wspólnota Szkoły zaprasza na Dni Otwarte: 7 lutego i 7 marca w godz. 17.00-19.00. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie i na ulotkach.
Konto Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138