Komunikat Kurii – Msza św. z odznaczeniami 19 marca – odwołana

17
mar
komunikat-kurii-metropolitalnej-lodzkiej

Kuria Metropolitalna Łódzka uprzejmie informuje, że uroczysta Msza święta ku czci świętego Józefa, Patrona Archidiecezji Łódzkiej, zaplanowana na środę 19 marca 2020 roku o godz. 18.00 zostaje odwołana.

Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki odprawi Mszę świętą w intencji Archidiecezji Łódzkiej w swojej prywatnej kaplicy w środę 19 marca 2020 o godzinie 7.30 i będzie można w niej uczestniczyć przez stronę internetową www.archidiecezja.lodz.pl

 

Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki w Uroczystość Świętego Józefa, Patrona Archidiecezji Łódzkiej, przyznaje i wręcza Krzyże Archidiecezji Łódzkiej. W tym roku odznaczenia zostaną wręczone w późniejszym czasie.

 

Kuria podaje do wiadomości, że po zasięgnięciu opinii Kapituły Krzyża, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Łódzki ZŁOTYM KRZYŻEM wyróżnił następujące osoby:

 

Siostra Barbara Sitek, zgrom. Św. Rodziny z Bordeaux – 48 lat profesji zakonnej, 30 lat katechizowania wśród dzieci i młodzieży w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym „Reymontówka”, w Dziecięcym Oddziale Psychiatrycznym, Domu Pomocy Społecznej i dwóch domach dziecka. Indywidulanie przygotowywała dzieci do przyjęcia sakramentów. Organizowała i prowadziła kolonie dla dzieci z domów dziecka i zakładów wychowawczych.

 

Pani Krystyna Żerek – przez 29 lat katechetka w parafii Moszczenica. Organizatorka konkursów o tematyce religijnej. Prowadziła w parafii koła Papieskich Dzieł Misyjnych.

 

Pan Paweł Miszczak – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 44 w Łodzi. Prowadzi międzyszkolną orkiestrę dętą „Czwórki Band”, która bierze udział w uroczystościach kościelnych i rekolekcjach w Łodzi.

 

Pośmiertnie Siostra Chrystiana Kojder karmelitanka ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Siostra Chrystiana przybyła do parafii w Kaszewicach w październiku 1962 roku i pełniła posługę zakrystianki. Zmarła w tym roku w 100. roku życia.

 

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Łódzki SREBRNYM KRZYŻEM odznacza następujące osoby:

 

Pani Aniela Błaszczyk – od 30 lat bezinteresownie dba o czystość katedry.

Pani Teresa Glading – w katedrze prowadzi dystrybucję książek i prasy katolickiej.

 

Pani  Jolanta Kieruzel – w parafii w Ruścu od 15 lat bezinteresownie prowadzi scholę parafialną, organizuje festiwal piosenki religijnej pt. „Przesłanie Jana Pawła II”.

 

Pani Irena Kubiś – od 30 lat ofiarna nauczycielka religii w Zduńskiej Woli.

 

Pani Barbara Lewandowska – od 30 lat prowadzi przy katedrze punkt pomocy charytatywnej „Caritas”.

 

 

Pani Magdalena Szydłowska – od 27 lat nauczycielka religii w Zduńskiej Woli, w Chociwiu i Restarzewie. Organizatorka seminarium dotyczącego życia i działalności św. Maksymiliana Marii Kolbego. Prowadzi młodzieżowe koło synodalne.

 

Pan Krystian Ziółkowski – w parafii w Ksawerowie nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, od 30 lat aktywnie działa w Kościele Domowym, bezinteresownie dba o porządek świątyni.

 

Caritas Archidiecezji Łódzkiej przedstawiła osoby, które bezinteresownie organizowały i prowadziły kolonie dla dzieci i młodzieży. Zostały wyróżnione SREBRNYM KRZYŻEM następujące osoby:

 

Pani Renata Cocyk,

Pani Monika Kobyłecka,

 

Pani Lucyna Krzywańska,

Pani Urszula Kucejko,

 

Pani Jadwiga Ługowska,

Pani Elżbieta Marcinkiewicz,

Pani Ewa Olczak,

Pani Grażyna Ożarowska,

Pani Joanna Przybył,

Pani Małgorzata Sabela,

Państwo Grażyna i Marek Sadulscy,

Pani Joanna Wójcicka.

 

Konto Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi: PKO BP SA  nr rachunku; 27 1020 3408 0000 4002 0157 3138